Przekrój ziemniaka na pół i potrzyj nim twarz. Banalny trik o spektakularnym efekcie

Ziemniaki stanowią świetny dodatek do obiadu, jednak mało kto wie, że poza spożywaniem, można je wykorzystać w inny sposób. Okazuje się, że warzywo świetnie odegra swoją rolę jako środek do pielęgnacji ciała. Sprawdź, co się stanie, gdy natrzesz nim twarz.

Ziemniaki, jedne z najpopularniejszych warzyw w Polsce nie dość, że świetnie smakują, to jeszcze ze względu na swoje właściwości mogą pomóc rozwiązać wiele kłopotów — nawet tych urodowych. To nie tylko pyszny dodatek do kotletów mielonych, ale również i sposób na uzupełnienie codziennej pielęgnacji twarzy. Wystarczy, że przekroisz go na pół i przetrzesz skórę. Metodę stosowały już nasze babcie i prababcie. Sprawdź, jakie przyniesie korzyści.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nie wiesz jak poradzić sobie ze zbitą żarówką w lampce? Potrzebujesz jedynie ziemniaka

Zanim podejmiesz działania wykonaj próbę uczuleniową. To pomoże uniknąć nieprzyjemności

W pierwszej kolejności upewnij się, że nie masz uczulenia na ziemniaki. Obierz ziemniaka, dokładnie go umyj, by nie dopuścić do przeniesienia na twarz brudu i drobnoustrojów, a następnie przetrzyj niewielki fragment ciała i odczekaj 15 minut. Jeśli na skórze nie wystąpią żadne zmiany, możesz śmiało zastosować warzywo na twarz.

Przekrój ziemniaka na pół i natrzyj nim twarz. Efekt przerośnie oczekiwania

Jedyne co należy zrobić, to umyć warzywo, przekroić je na pół i przetrzeć twarz. Dzięki zawartości witaminy C i przeciwutleniaczy skóra zostanie wygładzona i rozjaśniona. To również dobry sposób na wyrównanie kolorytu cery i zlikwidowanie nieestetycznych przebarwień. Okazuje się, że domowa wcierka z ziemniaka łagodzi też ukąszenia i podrażnienia. Jeśli masz opory przed bezpośrednim pocieraniem twarzy warzywem, możesz wycisnąć z niego sok i zaaplikować go na skórę przy pomocy płatków kosmetycznych.

Do czego można wykorzystać ziemniaki? Poznaj inne nietypowe zastosowania tego warzywa

Oprócz walorów kosmetycznych ziemniaki można wykorzystać też w innych celach. Sprawdź, jakie problemy rozwiążesz wykorzystując popularne warzywo.

  1. Polerowanie sztućców — Przekrój ziemniaka na pół i przetrzyj nim posrebrzane przedmioty stołowe, a później opłucz je w wodzie. Dzięki temu odzyskają piękny połysk.
  2. Czyszczenie przypalonego garnka — Posyp połówkę ziemniaka solą i wyszoruj dno naczynia. 
  3. Polerowanie luster — Przetrzyj szkło połówką ziemniaka, a później wypoleruj je do sucha ściereczką.
  4. Rozbijanie obuwia — Gdy buty są za małe, włóż do środka ziemniaki. Następnego dnia je wyciągnij, a materiał będzie poszerzony.
Więcej o: