Jakie są 3 najczęstsze powody kłótni w związku? "Tym sposobem doprowadziłam do rozwodu"

Jakie są najczęstsze powody kłótni między partnerami? Erica Wright wskazuje trzy główne podłoża, które prowokują nas do sprzeczek. Kobieta idealnie trafia w punkt, o czym utwierdzają ją komentarze w mediach społecznościowych. Jakie są powody kłótni i co zrobić, by ich unikać?

Erica Wright jest amerykańską trenerką specjalizującą się w relacjach międzyludzkich. Na swoim Tik Toku dzieli się wskazówkami, które pomagają parom przetrwać kryzys w związku, a tym razem przedstawiła trzy najpopularniejsze powody kłótni. Jeśli sprzeczasz się ze swoją drugą połówką o błahe sprawy, które przeradzają się w większy konflikt, to może być jedna z przyczyn.

Zobacz wideo Z ilu faz składa się związek?

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Co sprawia, że kłócisz się ze swoim partnerem? To może być jeden z 3 powodów

Często wydaje nam się, że przyczyna kłótni w związku nie jest zbyt istotna. Erica Wright wskazuje jednak, że może to być mylne założenie. Okazuje się, że pozornie nic nieznacząca kłótnia to początek większych problemów. Co sprawia, że kłócisz się ze swoim partnerem?

  • Władza i kontrola — złościsz się na partnera, bo posprzątał w inny sposób, niż chciałaś? To może być oznaka, że pragniesz wszystko kontrolować. Coś jest nie po twojej myśli? Dajesz upust emocjom, zaczynając kłótnię.
  • Szacunek i uznanie — partner zaplanował wam miły wieczór, a ty złościsz się, że tego z tobą nie skonsultował? To znak, że czas przyjrzeć się swoim emocjom.
  • Troska i bliskość — wściekasz się, bo to ty zawsze pierwsza piszesz wiadomość? Zamiast się kłócić, przemyśl, dlaczego to doprowadza cię do szału.

Co zrobić, żeby uniknąć kłótni w związku? Zacznijcie pracować nad swoją relacją

Szczera rozmowa to podstawa udanego związku. Jeśli czujesz, że zaczynasz kłótnie przez jeden z trzech wcześniej wspomnianych powodów, to znak, by zacząć pracować nad relacją z partnerem. Otwarta komunikacja może pomóc. Powiedz swojej drugiej połówce, jak się czujesz w danych sytuacjach i co razem możecie zrobić, by mniej się kłócić. Jeśli to nie pomoże, dobrym pomysłem będzie udanie się na terapię dla par. Filmik Erici pokazuje, że wiele związków zmaga się z podobnymi problemami. Świadczą o tym komentarze:

Miałam wrażenie, że mówisz bezpośrednio do mnie. Wszystko, co powiedziałeś, ma sens i jest dokładnie tym, przez co teraz przechodzę.
Robiłam tak przez całe moje małżeństwo i niestety tym sposobem doprowadziłam do rozwodu.
Przez ostatni tydzień codziennie kłóciłam się ze swoim partnerem, a ten filmik doskonale przedstawił to, jak się czuję.
Więcej o: