Dancewicz: Uciekłam z restauracji bez płacenia. Są gorsze zbrodnie [PODCAST]

- Bylibyśmy bardziej szczęśliwi, gdybyśmy nie bali się mówić pewnych rzeczy. To, że ktoś lubi alkohol, pali papierosy, ukradł batona, zdradził żonę czy męża - takie rzeczy się zdarzają. Czy że uciekł z restauracji bez płacenia rachunku. Któż z nas nie zrobił takich rzeczy? Ja uciekłam - Chciałam zobaczyć, czy potrafię i owszem, potrafię - zdradza Adze Kozak w najnowszym podkaście Kobieta.gazeta.pl Renata Dancewicz.
Posłuchaj podcastu

Gdy prześledzi się jej historię rodzinną i historię edukacji, widać, że jest to kobieta szalenie niezależna. - Dla mnie najważniejszym słowem jest słowo "nie" - mówi aktorka i brydżystka Renata Dancewicz. - Nie można żyć, nie biorąc pod uwagę porażki. Jak człowiek tego nie potrafi, ciągle jest sfrustrowanym i napiętym egzemplarzem, który ciągle aspiruje, nie jest w stanie się "puścić" i przeżywać. 

- Miałam bardzo szczęśliwe dzieciństwo. Dużo czasu spędzałam u babci. Dużo czytałam - wspomina. Moja babcia była osobą megawierzącą a na koniec życia wręcz dewotką.

Nigdy jej nie powiedziałam, że jestem osobą niewierzącą.

Jak mieszkałam u babci, to musiałam chodzić na nabożeństwa, musiałam w tych kościołach sterczeć i mieć odmrożone nogi.

Bardzo wcześnie kapnęłam się, że nie mogę być w tym Kościele, w takiej instytucji, która tak źle traktuje kobiety. Pytałam babcię, dlaczego kobieta nie może być księdzem. 

"Są osoby, które nie powiedzą więcej niż 'cholera', a są wulgarne"

- Przekleństwa - opowiada Dancewicz o swojej ogromnej pasji - po to są, żeby ich używać. Przeklinać trzeba umieć. Są osoby, które nie powiedzą więcej niż "dupa" czy "cholera", a są wulgarne i obleśne. A są osoby, które przeklinają siarczyście, a są słodkie i wspaniałe. 

- Co jest złego w ciele? Mnie się podobają piękne ciała. Zmysłowość, seksualność - my tym jesteśmy - podkreśla aktorka.

- Dla mnie seks to nie jest jakaś mechaniczna czynność. To jest jakaś fascynacja, z kimś rozmawiasz, to jest przedłużenie tego wszystkiego. 

Więcej w FemiTALK, który jest też dostępny na Spotify, Youtubie i innych platformach. Zasubskrybujcie FemiTALK, żeby nie przegapić następnego odcinka. 

Posłuchaj rozmowy z Pauliną Smaszcz: SpotifyYouTube 

Więcej o: