Turystka postanowiła zignorować zakazy. Zwiedzający sprawili, że szybko tego pożałowała

W niektórych przypadkach wakacyjna beztroska może doprowadzić do nieodpowiedzialnego zachowania, co pokazała pewna turystka. Kobieta mimo zakazów wspięła się na starożytną piramidę Kukulkana w Meksyku. Pozostali zwiedzający nie byli zachwyceni jej zachowaniem.

Nagranie ze skandalicznego zachowania turystki, która mimo zakazów wspięła się na starożytny zamek Kukulkana, pojawiło się na TikToku i bardzo szybko stało się viralem. Aktualnie, ma już ponad 4,3 miliona wyświetleń. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży

Zamek Kukulkana jest jednym z siedmiu nowych cudów świata

Zamek, zwany także piramidą Kukulkana to mezoamerykańska piramida schodkowa, która leży w centrum starożytnego miasta Chichén Itzá w Meksyku. Została wzniesiona przez cywilizację Majów między IX a XII wiekiem n.e. To prawdziwy skarb pod względem kulturowym oraz historycznym. Już w 1988 został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To także jeden z siedmiu nowych cudów świata.

Zakaz wspinania nie wziął się znikąd. Chodzi o ochronę zabytku oraz bezpieczeństwo turystów

Zachowanie turystki, która mimo zakazów wspięła się na samą górę, było nie tylko skandaliczne, ale przede wszystkim nieodpowiedzialne. Zakaz wspinania się na piramidę nie wziął się znikąd. Chodzi nie tylko o ochronę budowy, ale także kwestie bezpieczeństwa. Schody prowadzące na szczyt są wyjątkowo strome. Jak podaje cancuntochichenitza.com, kilku turystów uległo wypadkowi podczas wspinaczki, a jeden z nich zmarł. Od 2006 roku władze znacznie ograniczyły dostęp do ruin mieszczących się w mieście, w tym także do piramidy Kukulkana. Zwiedzający mogą podziwiać je jedynie z zewnątrz.

Zwiedzający postanowili ukarać nieodpowiedzialną turystkę

Nieodpowiedzialne zachowanie turystki nie spodobało się pozostałym zwiedzającym. Została wygwizdana i wybuczana. Niestety, jak widzimy na nagraniu, niewiele sobie z tego robiła, stojąc niemal na samej górze i przyjmując głupkowate pozy. Kobieta wykazała absolutny brak szacunku. Gdy zeszła, tłum postanowił ją "ukarać". Była popychana, szturchana, a niektórzy oblali ją wodą. Jej zachowanie nie spodobało się także internautom.

Cieszę się, że jej to zrobili. Zasłużyła na to wszystko
Ma szczęście, że nikt jej nie pobił i nie szarpał za włosy
Idiotyzm ludzi nie zna granic

- czytamy pod nagraniem na TikToku.

Więcej o: