Polej tą miksturą szczotkę do toalety i odczekaj 5 minut. Szybki trik na pozbycie się smrodu i bakterii

Szczotka toaletowa znajduje się niemal w każdym domu. Popularny przedmiot służy utrzymaniu toalety w czystości, jednak mało kto pamięta, by narzędzie również co jakiś czas myć. Zaniechanie prowadzi do namnażania bakterii i brzydkich zapachów. Sprawdź, jak szybko wyczyścić szczotkę do WC.

Szczotka toaletowa to popularny przedmiot, który praktycznie każdy ma w swojej łazience. Okazuje się, że mimo troski o czystość klozetu często zapominamy, że narzędzie również powinno być regularnie myte. To właśnie na nim szybko osiada brud i bakterie z toalety, co z czasem prowadzi do powstania nieprzyjemnych zapachów unoszących się w łazience. Sprawdź, jak szybko i skutecznie wyczyścić szczotkę toaletową. Już 5 minut wystarczy, by była jak nowa. Dzięki temu będzie mogła służyć nawet kilka miesięcy dłużej.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Jak wyczyścić szczotkę do WC? Już 5 minut wystarczy, by rozwiązać nieestetyczny problem

Szczotkę do toalety można łatwo i szybko wyczyścić stosując mieszankę ze składników, które zapewne masz w domu. Pamiętaj, by przed podjęciem działań założyć ochronne rękawice. Wystarczy, że zmieszasz w misce pół szklanki octu, łyżkę sody oczyszczonej i kilka kropel wody utlenionej, a następnie polejesz przedmiot obficie gotową mieszanką — najlepiej po całej powierzchni. Po upływie 5 minut należy spłukać pozostałości środka czyszczącego ciepłą wodą. Efekt? Szczotka będzie czysta jak nowa.

Jak wyczyścić szczotkę do toalety? Wsyp dwa opakowania do muszli i zostaw szczotkę w środku

Ciekawym i nieco prostszym sposobem jest wsypanie do muszli toaletowej dwóch opakowań sody oczyszczonej, włożenie do środka szczotki i pozostawienie jej na noc. Rano wystarczy spłukać wodę, by przekonać się, że narzędzie przez te kilka godzin zostało skutecznie wyczyszczone.

Jak stosować szczotkę do toalety? O tym mało kto pamięta

Wiele osób chce, być łazienka i toaleta lśniły czystością. Z tego względu warto czyścić ubikację szczotką toaletową z dodatkiem niewielkiej ilości detergentu nawet po każdym korzystaniu z muszli. To dobry nawyk, który pomoże w utrzymaniu nieskazitelności WC przez długi czas. Należy pamiętać, że nawet mimo regularnego czyszczenia przedmiot warto wymieniać na nowy raz na kilka miesięcy. Jeśli chcesz, by szczotka mogła służyć nieco dłużej, nie wkładaj jej do stojaka, gdy jest jeszcze mokra. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale w ten sposób szybko namnażają się bakterie.

Więcej o: