Jak prać ręczniki, by były miękkie i świetnie pochłaniały wilgoć? Zrób to przed pierwszym użyciem

Pranie ręczników nie wydaje się być skomplikowane. Jeśli jednak dopiero przyniosłaś do domu nowe ręczniki kąpielowe, zastosuj się do kilku naszych wskazówek, by zawsze były miękkie i świetnie chłonęły wilgoć. Jak prać ręczniki przed pierwszym użyciem? Podpowiadamy.

Właśnie kupiłaś nowe ręczniki? Zanim wypierzesz je tak, jak zwykle, przeczytaj o kilku naszych wskazówkach. Jeśli chcesz, aby twoje ręczniki kąpielowe były miękkie, puszyste i skutecznie pochłaniały wodę podczas wycierania skóry, koniecznie zastosuj się do tych kilku trików. Wykorzystaj je przed pierwszym praniem, a będziesz zaskoczona efektami.

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak prać ręczniki kąpielowe przed pierwszym użyciem? To może cię zaskoczyć

Ręczniki kąpielowe nie wymagają specjalnego traktowania podczas prania, jednak przed pierwszym użyciem warto poświęcić im trochę więcej uwagi. Dzięki temu nie tylko będą skutecznie wchłaniać wilgoć, lecz także korzystanie z nich stanie się niezwykle przyjemne. Jak prać ręczniki, które dopiero co zostały przyniesione ze sklepu?

Najpierw warto je porządnie namoczyć, by rozpuścić nadmiar barwnika oraz wszelkie zanieczyszczenia z produkcji. Pozwoli to również otworzyć włókna bawełniane, dzięki czemu ręcznik będzie niezwykle chłonny. Wlej do miski letnią wodę i dodaj do niej pół szklanki octu. W takiej mieszance namaczaj ręczniki przez około 24 godziny. Po tym czasie możesz wyprać je na standardowym programie.

Jaka temperatura jest najlepsza, by wyprać ręczniki kąpielowe? Tak najlepiej ustawić pralkę

Przyjęło się, że ręczniki należy prać w 90 stopniach Celsjusza, jednak nie jest to dobre rozwiązanie. Tak wysoka temperatura sprawia, że ręczniki kąpielowe tracą miękkość i puszystość oraz szybko się niszczą. Warto zwrócić uwagę, z jakiego rodzaju bawełny wykonany jest produkt lub stosować się do zaleceń producenta, który często informuje nas, jak prać ręczniki. Najczęściej jednak optymalne jest ustawienie pralki na 40 lub 60 stopni Celsjusza. W ten sposób szybko i skutecznie pozbędziesz się plam oraz nieczystości, a ręczniki nadal pozostaną puszyste.

Więcej o: