Co na zaparowane okulary zimą? Umyj szkła tym płynem z kuchni, by szybko zapomnieć o problemie

Zaparowane szkła w okularach to problem, z którym boryka się wiele osób zwłaszcza jesienią i zimą, gdy temperatury w domu i na zewnątrz znacząco się różnią. Okazuje się, że można temu zapobiec, stosując proste triki.

Noszenie okularów, zwłaszcza podczas jesieni i zimy, nie zawsze bywa komfortowe. Wiele osób boryka się z problemem zaparowanych szkieł, który najczęściej pojawia się podczas wejścia z zimnego podwórka do ogrzanego mieszkania. W domu problem wywołuje otwarcie nagrzanej zmywarki lub piekarnika, a w czasie pandemii ochronne maseczki, które nosimy na twarzy. Na szczęście proste, domowe triki szybko rozwiążą popularny kłopot.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sposób na zaparowane okulary i domowy płyn do dezynfekcji. Jak radzić sobie z pandemią?

Sposób na zaparowane okulary? Wykorzystaj mydło w kostce

Jednym z najszybszych i najprostszych sposobów na zaparowane okulary jest zastosowanie zwykłego szarego mydła w kostce. Okazuje się, że przetarcie szkieł bryłką i wytarcie ich do sucha delikatną ściereczką szybko rozwiąże problem. Jedyne, na co należy zwrócić uwagę, to by zachować należytą ostrożność i nie porysować lub nie uszkodzić soczewek.

Katarzyna ZielińskaKatarzyna Zielińska w kurtce, która stała się hitem! W niej nie zmarzniesz

Domowe sposoby na zaparowane okulary. Umyj szkła płynem do mycia naczyń

Inną sprawdzoną metodą jest zastosowanie płynu do naczyń, który zapewne każdy ma w swojej kuchni. Sposób ma na celu profilaktyczne zmniejszenie skraplania się wilgoci z powietrza na soczewkach okularów.

Sucha skóra rąk źle znosi mycie i odkażanie, dlatego trzeba je często natłuszczać i chronić przed detergentamiHit na szorstkie dłonie. Nałóż na skórę, a pozostanie miękka i gładka

Co na zaparowane okulary? Nie zapomnij, by nosić je prawidłowo

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale by szkła szybciej odparowywały, należy je odpowiednio ułożyć na nosie. Nie powinny się mocno stykać z policzkami i przylegać do czoła. Zachowanie niewielkiej przestrzeni między okularami a twarzą wpłynie pozytywne na szybsze pozbycie się pary z soczewek.

Jak wyczyścić okulary domowym sposobem? Przygotuj odpowiedni płyn

W trosce o okulary nie powinno się też zapominać o częstym czyszczeniu soczewek. Specjalistyczny płyn może być drogi, dlatego, jeśli masz taką możliwość, przygotuj go w domowych warunkach, wykorzystując składniki, które możliwe, że masz już w domu.

  1. Połącz w miseczce kieliszek wódki lub spirytusu z dwoma kieliszkami wody i kroplą płynu do mycia naczyń.
  2. Wstrząśnij miksturę i przelej ją do pojemnika ze spryskiwaczem.

Do czyszczenia okularów warto wykorzystać specjalnie przystosowane ściereczki lub delikatne szmatki z mikrofibry. Należy zrezygnować z papierowych ręczników, które ze względu na swoją strukturę mogą szybko i łatwo porysować szkła.

Więcej o: