Z zazdrości podpaliła dom swojego chłopaka. "Zadzwoniła do niego przez FaceTime, odebrała inna kobieta"

Policja z hrabstwa Bexar w Teksasie aresztowała 23-letnią Senaidę Marie Soto, która miała włamać się do domu rodzinnego swojego chłopaka. Kobieta myślała, że mężczyzna ją zdradza i w zemście wywołała pożar.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Legnica. Pożar w kamienicy. Policjanci pomogli starszemu mężczyźnie wydostać się z budynku

O sprawie donoszą amerykańskie media, m.in. "The New York Post". Informację na temat aresztowania 23-latki zamieściło na swojej stronie internetowej także biuro szeryfa hrabstwa Bexar.

23-letnia Senaida Marie Soto włamała się do domu rodzinnego swojego partnera w San Antonio około godziny 2.00 w nocy z soboty na niedzielę. 23-latka zrobiła to w zemście za rzekomą zdradę. Jej założenia były jednak złudne. 

23-latka z zemsty podpaliła mieszkanie swojego chłopaka

"Soto zadzwoniła do swojego chłopaka przez FaceTime, gdy jego telefon odebrała inna kobieta. Później okazało się, że była to jego krewna" - poinformowała policja.

23-latka, po włamaniu do lokalu, podpaliła kanapę w salonie, a ogień szybko rozprzestrzenił się na inne części domu.

Soto sfilmowała całe zdarzenie i ponownie skontaktowała się przez FaceTime z mężczyzną, pokazując mu m.in. stojące w płomieniach krzesło.

"Mam nadzieję, że z twoim domem wszystko będzie okej"

- Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku z twoimi rzeczami - miała powiedzieć przed zakończeniem rozmowy.

W trakcie, gdy budynek płonął miała również wysłać swojemu chłopakowi SMS-a o treści: "Mam nadzieję, że z twoim domem wszystko będzie okej".

Jak twierdziła policja, powołując się na zeznania jednego ze świadków, przed wznieceniem pożaru Soto wyniosła z domu kilka przedmiotów.

23-latka trafiła do aresztu

Pożar spowodował straty o wartości ponad 50 tysięcy dolarów.

W poniedziałek kobietę aresztowano i oskarżono o włamanie do mieszkania i podpalenie.

Pożar spowodował straty w wysokości ponad 50 000 dolarów. 23-latka przebywa w areszcie, oczekując na proces. Za jej zwolnienie ustalono kaucję w wysokości 165 tysięcy dolarów.

Źródła: Bexar County Sheriff's Office/The News York Post

Więcej o: