Zamiast ją wyrzucać, lepiej włóż do zmywarki. Niezawodny trik na błyszczące i czyste naczynia

Czasami zdarza się, że coś, co na pierwszy rzut oka nie jest przydatne, można wykorzystać na wiele wspaniałych sposobów. Jeśli chcesz ułatwić sobie codzienne porządki lub mycie naczyń w zmywarce zastosuj jeden prosty trik. O czym mowa?

Sezon na pomarańcze i mandarynki rozpoczął się już jakiś czas temu. To aromat, który kojarzy nam się ze świętami, kiedy jemy cytrusy w ogromnych ilościach. Zamiast jednak wyrzucać po nich skórki, warto wykorzystać je podczas sprzątania. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i pieniądze, a w całym domu będzie roznosił się przyjemny zapach pomarańczy. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Jak pielęgnować zlew, by był zawsze lśniący i czysty?

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Niezwykłe zastosowanie skórki pomarańczy. Już nigdy jej nie wyrzucisz

Pomarańcze są zdrowe, aromatyczne i mają wiele wspaniałych właściwości. Warto też wykorzystać ich skórki, które mogą przydać się podczas mycia naczyń. Jeśli na co dzień korzystasz ze zmywarki, ten trik z pewnością przypadnie ci do gustu. Koniecznie go wypróbuj, kiedy będziesz miała taką możliwość, a efekt cię zaskoczy.

Doda Doda odsłoniła pośladki podczas treningu. "To powinno być nielegalne"

Wystarczy, że umieścisz skórki po obieraniu pomarańczy w koszyku na sztućce i włączysz zmywarkę jak zwykle. Mają one właściwości antybakteryjne, dzięki czemu naczynia będą niezwykle czyste oraz błyszczące. A przy okazji w całym urządzeniu będzie roznosił się przyjemny, cytrusowy zapach.

Skórka z pomarańczy jest niezawodna podczas sprzątania. Jak ją wykorzystać?

Skórkę z pomarańczy można wykorzystać nie tylko do zmywarki, lecz również do sprzątania mieszkania. Jeśli masz skórki z 4-5 pomarańczy, stwórz z nich domowy środek czyszczący, który świetnie sobie radzi z tłuszczem i innymi zabrudzeniami. Wystarczy włożyć skórki do litrowego słoika i zalać je octem spirytusowym. Dokładnie zakręcone naczynie należy odstawić na 2 tygodnie. Po tym czasie przelej płyn w proporcjach 1:1 z wodą do butelki z atomizerem, by łato można było z niego korzystać.

Więcej o: