Jak działa magiczna gąbka? Choć jest hitem w sprzątaniu, nie nadaje się do wszystkiego

Domowe porządki bywają czasochłonne i uporczywe. Dotyczy to szczególnie tych przedświątecznych, kiedy chcemy, aby wszystko lśniło czystością. Okazuje się, że istnieje niezawodny produkt, który może nam to ułatwić. Jak działa magiczna gąbka?

Magiczna gąbka to produkt, który ułatwia sprzątanie. Idealnie nadaje się do czyszczenia wyjątkowo uporczywych zakamarków i powierzchni jak ściany czy ruszt od piekarnika. Jest niedroga i niesamowicie skuteczna. Nic dziwnego, że tak chętnie po nią sięgamy. Na czym polega jej sekret i czy wszystko możemy nią wyczyścić?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pielęgnować zlew, by był zawsze lśniący i czysty?

Magiczna gąbka do czyszczenia ścian, fug i wielu innych powierzchni?

Magiczna gąbka pojawiła się kilka lat temu i można rzec, że zmieniła oblicze sprzątania. Z jej pomocą w prosty i szybki sposób pozbędziesz się brudu z większości powierzchni — piekarnika, szafek, framug okiennych, armatury, luster czy fug. Co więcej, doskonale radzi sobie także z plamami na ścianie po pisakach, kredkach czy długopisach. Uważa się, że jest uniwersalna i niezastąpiona w domowych porządkach. Na czym polega jej skuteczność?

Jak działa magiczna gąbka? Sekretem jest ścieranie

Magicznej gąbki używamy samej, bez detergentów. Co istotne, nie jest także nasączona chemią. Do sprzątania nada się na zarówno na sucho, jak i mokro, z czego zmoczona jest dużo bardziej skuteczna. Cała sztuczka polega na tym, że działa na zasadzie ścierania. W praktyce oznacza to, że może zetrzeć zarówno brud jak powierzchnię pod nim, dlatego warto zachować ostrożność. Kiedy nie jesteśmy pewni, czy nada się do konkretnego przedmiotu, najlepiej wcześniej wykonać próbę w mało widocznym miejscu. Do czego na pewno się nie nada?

 

Magiczna gąbka — do czego nie używać?

Magiczna gąbka najlepiej radzi sobie na powierzchniach twardych i odpornych na zarysowania. Nie powinniśmy używać jej dzień w dzień, by nie zniszczyć czyszczonych elementów. Przede wszystkim nie sprawdzi się w przypadku:

  • Ciała — magiczna gąbka w żadnym wypadku nie służy do mycia ciała! Może powodować bolesne podrażnienia.
  • Produktów ze skóry i ekoskóry, np. butów i torebek, które może zniszczyć.
  • Lakierowanych powierzchni, w tym także mebli, ponieważ może je porysować.
  • To samo w przypadku drewna, w szczególności mebli.
  • Mebli tapicerowanych i ubrań, gdyż może zniszczyć materiał.
Więcej o: