Jak pozbyć się zapachu papierosów? Rozsyp ten proszek na meblach, a smród zniknie

Sąsiad regularnie pali papierosy i dym dostaje się do twojego domu? A może po ostatniej wizycie gości czujesz, że nieprzyjemna woń tytoniu nadal unosi się w pokoju? Przetestuj domowe sposoby, które powinny ci pomóc uporać się z drażniącym aromatem. Jak pozbyć się zapachu papierosów? Podpowiadamy.

Dym papierosowy ma charakterystyczny, nieprzyjemny zapach, który drażni wiele osób. Jest bardzo intensywny, przez co z łatwością wnika w struktury różnych materiałów, pozostając na nich na długi czas. Jak pozbyć się zapachu papierosów z mebli, by mieszkanie znów pachniało świeżością? Jest na to kilka sposobów.

Zobacz wideo Dorota Szelągowska opowiada, jak schudła. Ogłasza: Rzucę palenie!

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Palisz papierosy? Łatwiej będzie przestać niż usunąć brzydki zapach z mieszkania

Często można spotkać się z radą, która mówi o tym, by po prostu nie palić papierosów w domu. Nie da się ukryć, że to najlepsze i najprostsze rozwiązanie. Jednak co zrobić, gdy aromat dymu rozniósł się już po pomieszczeniach? Wtedy trzeba działać, korzystając z różnych sposobów. Jeśli jednak możemy zapobiec temu, by dym dostał się do domu, warto to zrobić. Gdy sąsiad pali na balkonie, zamykaj swoje okna. Goście mają ochotę na papierosa? Poproś ich, by zapalili go poza domem i zamknęli za sobą drzwi. W takim przypadku znacznie łatwiej jest zapobiegać, niż czyścić całe mieszkanie.

Jak pozbyć się zapachu papierosów z mebli? Wypróbuj domowe sposoby

Stało się i cały nasz dom został przesiąknięty dymem z papierosów. Jak można go usunąć? Warto przede wszystkim porządnie go wywietrzyć i postawić na sprawdzone rozwiązania, które w tym przypadku powinny być całkiem skuteczne. Przede wszystkim sięgnij po ocet, który świetnie radzi sobie z pochłanianiem aromatów. Z jego pomocą wyczyścisz wszelkie twarde powierzchnie jak meble, stół czy ramy okienne. Wystarczy, że połączysz ocet z wodą w równych proporcjach i wyszorujesz nim mieszkanie. Możesz skorzystać z octu jabłkowego, który jest nieco łagodniejszy lub spirytusowego.

A co z zasłonami i miękkimi materiałami? Wszystko, co możesz wyprać, wrzuć do pralki i uruchom urządzenie, jak zwykle. Do płukania możesz ewentualnie dodać ocet, który pochłonie brzydki zapach. Co jednak zrobić z kanapą? Zamiast wzywać fachowca, który wypierze ją za kilkaset złotych, sięgnij po sodę oczyszczoną. Rozsyp ją równomiernie na krzesłach lub kanapie i pozostaw na kilka godzin. Po tym czasie odkurz proszek z mebli, a nie będą już śmierdziały dymem.  

Więcej o: