Na którym palcu powinno się nosić pierścionek zaręczynowy? Teraz już nie będziesz mieć wątpliwości

Zaręczyny to jeden z najważniejszych dni w życiu. Ten ekscytujący i nieco stresujący moment może zawrócić w głowie. Gdy przychodzi do założenia pierścionka, zaczynamy zastanawiać się, na którym palcu powinno się go nosić. A co zrobić z nim po ślubie? Na te pytania znajdziesz dzisiaj odpowiedź.

Pierścionek zaręczynowy to dla wielu kobiet nie tylko przepiękny element biżuterii, lecz przede wszystkim ważny symbol, z którym nie chcą się rozstawać. W trakcie zaręczyn, a także już po ślubie wiele pań zastanawia się, na którym placu nosi się pierścionek zaręczynowy w konkretnych sytuacjach. Zależy to od kilku czynników i w dużej mierze od naszych upodobań. Na jaki palec zakładać pierścionek zaręczynowy? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Andziaks o botoksie, ślubie i prezentach. "Trzy stylizacje to za dużo"

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy? Teraz nie będzie żadnych wątpliwości

Zaręczyny to emocjonujący moment. Nic więc dziwnego, że wiele par zapomina, na którym palcu powinien znaleźć się pierścionek zaręczynowy. Gdy wrażenia opadną, a zakochani nacieszą się nieco swoją miłością, zaczynają zastanawiać się, czy pierścionek został prawidłowo założony. Jak to z nim jest? W Polsce przyjęło się, że pierścionek zaręczynowy należy nosić na palcu serdecznym prawej dłoni. Podobnie jest też w Japonii oraz Austrii, jednak w różnych miejscach na świecie można spotkać się z odmiennymi tradycjami. 

Co z pierścionkiem zaręczynowym po ślubie? Nosimy go czy zostawiamy na pamiątkę?

Przyszedł czas na ślub, ale co zrobić z pierścionkiem zaręczynowym? Tutaj mamy kilka opcji do wyboru. Kobiety najczęściej decydują się nosić obrączkę i pierścionek na tym samym palcu. Takie zestawienie fantastycznie się prezentuje, jednak osoby z niewielkimi dłońmi mogą się z nim nie polubić. Warto wtedy na prawej dłoni pozostawić jedynie obrączkę, a pierścionek zaręczynowy nosić na palcu wskazującym lewej dłoni. O takim sposobie mówi też tradycja, bo przyjęło się, że po weselu pierścionek zaręczynowy ustępuje miejsca obrączce i przekłada się go na drugą dłoń. Niektóre kobiety decydują się też pozostawić noszenie pierścionka jedynie na ważne okazje, a na co dzień trzymają go w pudełeczku na pamiątkę.

Więcej o: