Wsyp do zlewu pół szklanki soli i zobacz, co się stanie. Ten trik pozwoli zaoszczędzić

Zatkany zlew to problem, z którym co jakiś czas boryka się wielu ludzi. Przyczyną są resztki jedzenia, które osiadają w odpływie. Zamiast od razu dzwonić po specjalistę, warto wypróbować domowe sposoby, które pozwolą usunąć problem. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze.

Zatkany zlew to powszechny problem, który co jakiś czas dotyka wiele osób. Resztki jedzenia, które osiadają w odpływie nie dość, że wywołują brzydki zapach, to jeszcze sprawiają, że rury się zatykają. To może być też powód namnażania się muszek owocówek w mieszkaniu. Z tego względu warto dbać o stan zlewu każdego dnia. Jeśli dojdzie do zaniedbania, wykorzystaj popularny produkt, który znajdziesz w kuchennej szafce. To świetna alternatywa dla drogich, sklepowych detergentów.

Doda Doda odsłoniła pośladki podczas treningu. "To powinno być nielegalne"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy zlew i rury domowym (i skutecznym) sposobem

Wsyp do zlewu pół szklanki soli. Obejdzie się bez wzywania hydraulika

Ciekawym i skutecznym sposobem na szybkie odetkanie zlewu jest wsypanie do niego zwykłej soli kuchennej, którą zazwyczaj wykorzystujemy do doprawiania dań. Okazuje się, że niepozorny produkt stosowały już nasze babcie. Jedyne co należy zrobić, to wsypać do odpływu pół szklanki soli, a następnie zalać ją 1 litrem wrzącej wody z czajnika. Działanie pomoże w udrożnieniu rur i pozbyciu się brzydkich zapachów. Jeśli zatkany zlew to problem, z którym masz często do czynienia, możesz stosować tę metodę profilaktycznie — na przykład raz w tygodniu.

Doda na zdjęciu z wakacji. Fanki patrzą na niego: 'Kimkolwiek jesteś, nie sp***rz tego' (zdjęcie ilustracyjne) Doda na zdjęciu z wakacji. Fanki patrzą na niego: "Nie sp***rz tego"

Jak odetkać zlew? Genialne sposoby, dzięki którym zaoszczędzisz

Jeśli trik z solą kuchenną nie przynosi oczekiwanych efektów, wzbogać ją o inne produkty z kuchennej szafki. Sól może zostać zmieszana z sodą oczyszczoną w proporcji 1:1. Taki specyfik, wsypany do odpływu i zalany szklanką octu sprawi, że w mig usłyszysz charakterystyczny dźwięk oddziałujących na siebie wzajemnie składników. Gdy minie godzina a syczenie ustanie, zalej zlew gorącą wodą. Dzięki temu oczyścisz go z resztek mikstury, a rury będą czyste jak nowe.

Jeśli twoja szczotka do włosów tak wygląda, lepiej się jej pozbądź. I to jak najszybciej Jeśli twoja szczotka do włosów tak wygląda, lepiej się jej pozbądź. I to jak najszybciej

Do czego można wykorzystać sól? Produkt rozwiąże wiele problemów

Sól, oprócz doprawiania potraw i odtykania zlewu, można stosować też w innych celach. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale produkt pomoże rozwiązać wiele codziennych problemów.

  1. Usuwanie zapachów z dłoni — Podczas gotowania ręce nasiąkają różnymi zapachami, na przykład ryb, mięsa czy cebuli. Umyj je pocierając w dłoniach sól, co szybko rozwiąże problem.
  2. Usuwanie plamy wina z dywanu — Zbierz płyn z materiału, a następnie posyp plamę solą. Produkt wchłonie resztki cieczy i pomoże usunąć plamę.
Więcej o: