Kulkę folii aluminiowej noś zawsze w kieszeni. Z tym trikiem pozbędziesz się uciążliwego problemu

Elektryzujące się włosy to problem, który nasila się w okresie jesienno-zimowym. Wełniane swetry, golfy, grube czapki, bluzy - ich noszenie sprawia, że trudno jest nam zapanować nad kosmykami. Jak radzić sobie z elektryzującymi się włosami? Okazuje się, że wystarczy folia aluminiowa.

Folia aluminiowa to produkt, który zwykle wykorzystujemy w kuchni. Okazuje się, że produkt może pomóc nam także w urodowych problemach. Kiedy nasze włosy się elektryzują, wystarczy użyć folii i chwilę poczekać. Wyjaśniamy, na czym polega trik.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Jak poradzić sobie z elektryzującymi się włosami? Wypróbuj folię aluminiową 

Folia aluminiowa to znany trik, który naprawdę działa. Jakiś czas temu zachwalała go nawet jurorka "MasterChef", Ania Starmach. Wystarczy, że w sezonie jesienno-zimowym zawsze będziesz mieć przy sobie kawałek folii. Przecieraj nią delikatnie włosy od nasady do dołu, przedzielając wcześniej kosmyki na mniejsze części. Uważaj, żeby nie szarpać włosów, ponieważ może to je uszkodzić. Chociaż trik przynosi natychmiastowe rezultaty, są one krótkotrwałe. Żeby włosy nie elektryzowały się na co dzień, warto rozważyć zmiany w pielęgnacji.  

Co na elektryzujące się włosy? Te metody działają na niesforne pasma 

Włosy elektryzują się, kiedy są suche i zniszczone. W okresie jesienno-zimowym dodatkowo pocieramy je czapkami i szalikami, przez co ulegają naładowaniu, zaczynają się wzajemnie odpychać i unosić. Pasmom nie pomaga także suche powietrze w pomieszczeniach czy mróz. Jak poradzić sobie z elektryzującymi się włosami? 

  • Wybieraj naturalne tkaniny, 
  • Zadbaj o dobre nawilżenie powietrza, 
  • Nawilżaj włosy odżywkami przeznaczonymi do indywidualnych potrzeb twoich pasm, 
  • Używaj olejków i mocno odżywiających masek przynajmniej raz w tygodniu 
Więcej o: