Kalendarz adwentowy 2022 dla dzieci i dorosłych. Zobacz, jak umilić sobie czas oczekiwania na święta

Kalendarz adwentowy 2022 to ciekawy gadżet, który może umilić oczekiwania na Boże Narodzenie. Chodzi zarówno o opcje dla dzieci, jak i stworzone z myślą o dorosłych.

Kalendarze adwentowe. Skąd się wzięły?

Skąd się wzięły kalendarze adwentowe? Okazuje się, że przywędrowały do nas z Niemiec. Związane są z kręgiem kultury protestanckiej. Z reguły posiadają 24 części, ale niekiedy liczba ta jest uzależniona od tego, ile dni ma adwent. Każda karteczka takiego kalendarza to jeden dzień mniej do Bożego Narodzenia. Za przedstawieniem związanym z treściami religijnymi, obecnie także świeckimi, kryje się drobny upominek np. słodycze.

kalendarz adwentowykalendarz adwentowy shutterstock

Kalendarz adwentowy DIY czy gotowy?

Jaką opcję wybrać: kalendarz adwentowy DIY czy gotowy projekt? Oba rozwiązania mają pewne zalety. Samodzielnie przygotowana wersja z pewnością da więcej frajdy. Chodzi zarówno o przygotowanie, jak i samo odliczanie kolejnych dni do świąt. Z kolei gotowe kalendarze kuszą rozmaitością wzorów, pięknymi kolorami lub nawiązaniami do lubianych przez dzieci bajek. 

Zobacz wideo Dlaczego Boże Narodzenie obchodzimy akurat 25 grudnia?

Jak zrobić kalendarz adwentowy? Podstawowe kwestie

Jak zrobić kalendarz adwentowy? Podstawowe kwestie dotyczą odpowiedniego wyliczenia dni pozostałych do Bożego Narodzenia i wyboru projektu graficznego. W przypadku kalendarzy adwentowych DIY ważne jest też dopasowanie pomysłu do własnych możliwości - czas i zdolności są tu kluczowe. 

Luksusowe kalendarze adwentowe to prawdziwy fenomen ostatnich lat. Stały się osobnym segmentem rynku: oferują je już nie tylko producenci czekoladek i większość marek kosmetycznych, ale także słynne domy modyLuksusowe kalendarze adwentowe to prawdziwy fenomen ostatnich lat. Stały się osobnym segmentem rynku: oferują je już nie tylko producenci czekoladek i większość marek kosmetycznych, ale także słynne domy mody Fot. Shutterstock.com

Zobacz też: Wigilia 2022 - świąteczny kalendarz i prognoza pogody. Ile dni zostało do świąt i czy Wigilia to dzień wolny od pracy?

Kalendarz adwentowy DIY: różne opcje

Jak wykonać kalendarz adwentowy DIY? Na szczęście można tutaj skorzystać z różnych opcji. Niektóre z nich są proste i niezbyt czasochłonne, na inne należy poświęcić o wiele więcej sił i środków. Z czego można skorzystać dla wykonania kalendarza adwentowego DIY? Chodzi choćby o:

  • zrobienie kalendarza z listewek i kolorowych woreczków: z drewna wykonuje się choinkę, następnie należy zawiesić na nią woreczki z upominkami;
  • wykonanie kalendarza z korkowej tablicy i przytwierdzonych do niej woreczków z prezentami;
  • przygotowanie ozdobnych filcowych choinek np. ze słodyczami;
  • zrealizowanie zaawansowanego projektu np. w postaci domu z oknami skrywającymi adwentowe prezenty na każdy dzień.

Kalendarz adwentowy DIY. Zdjęcie ilustracyjneKalendarz adwentowy DIY. Zdjęcie ilustracyjne istock / Muenz

Kalendarz adwentowy z kosmetykami - ciekawa alternatywa

Przywykliśmy do tego, że takie gadżety przynależą przede wszystkim dzieciom. Dlaczego jednak nie mogą cieszyć się nimi dorośli, skoro także z utęsknieniem wyczekują świąt? Ciekawą opcją będzie tutaj kalendarz adwentowy z kosmetykami. Miniaturowe wersje perfum i innych preparatów pielęgnujących urodę spodobają się zwłaszcza paniom. Tego typu kalendarze oferuje większość znanych marek kosmetycznych. Można jednak przygotować swój własny kalendarz adwentowy z kosmetykami, najprostszą wersją będzie kalendarz zrobiony z rolek po papierze toaletowym.

Kalendarz adwentowy z kosmetykami. Zdjęcie ilustracyjneKalendarz adwentowy z kosmetykami. Zdjęcie ilustracyjne istock / Tetiana Soares

Kalendarz adwentowy: pomysły dla dorosłych

Jak jeszcze może wyglądać kalendarz adwentowy? Pomysły dla dorosłych to przede wszystkim różne wersje czekoladek. Mogą to być bardzo wyrafinowane i wykwintne produkty. Oprócz nich do ciekawych opcji należą np. kalendarze ze zdrowymi słodyczami, które pomagają dbać o linię. Coraz częściej spotyka się także gadżety ze słonymi przekąskami lub różnymi rodzajami herbat. Alternatywą mogą być kalendarze adwentowe z nastrojowymi świecami zapachowymi.

Kalendarz adwentowyKalendarz adwentowy distelAPPArath, pixabay

Zobacz też: Stroik bożonarodzeniowy - co mówią tegoroczne trendy? Wybieramy najmodniejsze stroiki

Więcej o: