Wróżby andrzejkowe: lanie wosku, loteria z karteczkami. Na czym polegają słynne zabawy andrzejkowe?

Wróżby andrzejkowe bez wychodzenia z domu? Czemu nie. Andrzejki to jedyny w roku wieczór wróżb, który odbywa się w nocy z 29 na 30 listopada. Mimo, że w dawnych czasach robiło się to troszkę inaczej niż obecnie to ta wspaniała tradycja przetrwała do dziś i wiele osób chętnie obchodzi andrzejki.

Wróżby andrzejkowe dla dzieci – nie tylko młodzież i dorośli mogą sobie wróżyć

Wróżby andrzejkowe to coś co jest nieodłącznym elementem naszej tradycji. wieczór andrzejkowy poprzedza rozpoczęcie adwentu, czyli czasu oczekiwania na Boże Narodzenie. W tym dniu zarówno dorośli jak i dzieci mają okazję nieco się wyluzować i pobawić w "zaglądanie w przyszłość". Wróżby andrzejkowe dla dzieci sprawdzą się jeśli organizujemy imprezę dla młodszych domowników. Ważne jednak, aby wybrane wróżby i zabawy dobrać odpowiednio do wieku dzieci. Poniżej znajdziecie propozycje zabaw andrzejkowych dla najmłodszych.

  • Przestawianie butów – ta zabawa świetnie sprawdza się przy dzieciach zwłaszcza, że muszą w niej brać minimum dwie osoby. Uczestnicy muszą zdjąć buty z lewych stóp, ustawiają je jeden za drugim, zaczynając od tego, który jest najbardziej oddalony w stosunku do drzwi – kąta pokoju. Następnie dzieci muszą tak przestawiać buty, aby ten z końca znalazł się na początku. Powtarzamy tą czynność z dziećmi do momentu, gdy jakiś but znajdzie się przy drzwiach. Uwaga, ponieważ właściciel buta może zacząć przygotowywanie do organizacji swojego wesela lub jeśli jest za młody do znalezienia drugiej połówki.
  • Wróżba z monetą i wodą – ustawiamy się w odległości minimum 2 metrów od miski, która jest wypełniona wodą. Musimy pomyśleć jakie mamy życzenie i rzucić monetą. Jeśli uda nam się trafić monetą do wody za pierwszym razem oznacza to, że nasze życzenie spełni się jeszcze w tym roku. Gdy uda się za drugim podejściem to życzenie spełni się w nadchodzącym roku. W sytuacji gdy obie próby się nie powiodą będzie to oznaczało, że niestety życzenie nie zostanie spełnione.

Wróżby na andrzejki. Poznaj wróżby dla par

Wróżby na andrzejki to zabawy, które przydają się także dla osób, które znalazły już swoją drugą połówkę. W trakcie zabaw andrzejkowych możemy sprawdzić czy pasujemy do siebie, czy nasz związek nadal będzie się dobrze rozwijał, czy może napotkamy jakieś niespodziewane trudności. Oczywiście wróżby i zabawy andrzejkowe należy traktować z przymrużeniem oka ponieważ żadna zabawa czy przepowiednia nie powinna być wyznacznikiem w związku. Jedno jest pewne – andrzejkowe wróżby dla par na pewno przyniosą wam mnóstwo śmiechu i radości.

Małżeństwa lub pary z długim stażem mogą np. wywróżyć sobie imię dziecka – wycinamy z papieru duże serce i zapisujemy na nim imiona męskie i żeńskie – zapisana może być tylko jedna strona. Dobrze jest napisać imiona w odległości od siebie i drobnym pismem. Następnie jeden z partnerów przekłuwa serce szpilką i sprawdza jakie imię trafił i czy będzie to chłopiec czy dziewczynka. Jeśli chybił i nie trafił to oznacza to, że para jeszcze zaczeka na dziecko.

Zobacz wideo Makijaż na andrzejki. Jak pomalować się czarująco?

Andrzejki wróżby - co zrobić aby się spełniły?

Czy wróżby na andrzejki mogą się spełnić? Zarówno mali jak i dorośli mają marzenia. Każdy z nas chciałby, aby się spełniły. Jedni marzą o podróżach, inni o sukcesach w pracy, szkole czy o założeniu szczęśliwej rodziny. Czy andrzejkowy wieczór pomoże nam je spełnić? Cóż, wróżby i zaklęcia to tylko zabawa, ale mimo to warto pamiętać, że wszystkie święta są magiczne, a andrzejki są świętem miłości i nadziei dlatego zawsze warto mieć nadzieję na spełnienie marzeń.

Wróżba andrzejkowa: lanie wosku przez klucz najpopularniejszą zabawą andrzejkową

Wróżba andrzejkowa, w której lejemy wosk przez klucz jest najbardziej znaną i najbardziej popularną wróżbą. Zapewne każdy z nas choć raz w życiu brał udział w tej zabawie. Polega ona na roztopieniu wosku świecy, a następnie wylaniu go do zimnej wody. Kształt, który powstanie możemy dowolnie interpretować, co na pewno przyniesie nam mnóstwo radości. Należy jednak pamiętać, aby nie stopić całej świecy. Niewielki kawałek wraz z knotem trzeba zachować i zapalić gdy wyjmiemy z wody stwardniały wosk. W blasku niedopalonej świecy wosk, który wyjmiemy z wody rzuci cień na ścianę, który przepowie nam przyszłość. Należy pamiętać, że warto lać wosk przez dziurkę od klucza.

Zobacz też: Wróżby andrzejkowe dla dorosłych - najciekawsze propozycje na wieczór wróżb

Więcej o: