To pewne! Te osoby dostaną nawet 6 tys. zł. Rząd zmienia zasady w programie "Mój prąd"

Według zapowiedzi minister klimatu i środowiska Anny Moskwy, resort przygotował kolejną edycję programu "Mój Prąd". Już niedługo będzie można wnioskować o dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych w kwocie do 6 tys. zł.

Celem programu "Mój prąd"  jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Polski. Zgodnie z zapowiedzią Anny Moskwy, rząd zmienia zasady i już niedługo będzie można wnioskować o dofinansowanie instalacji w kwocie do 6 tys. zł.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Kto i dlaczego dyktuje nam, jak mamy wyglądać? Premiera podcastu "Ciałość"

Zmiany w programie "Mój prąd" 2023. Kiedy wejdą w życie? 

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa ogłosiła 4. edycję programu "Mój prąd" podczas konferencji stron porozumień sektorowych, która odbyła się 22 listopada 2022 roku.  - Mamy małą dobrą wiadomość. Patrząc, jak rozwija się fotowoltaika, jak dużym zaufaniem obdarzyli nas prosumenci, jak duży wolumen tej energii dzięki prosumentom trafia do polskiej sieci, zdecydowaliśmy się przygotować kolejną edycję programu "Mój Prąd" - powiedziała minister. 

Jakie zmiany przygotował rząd?  

Rozwój OZE to dobra recepta na rosnące na skutek wojny ceny energii. Dlatego od 15.12, w ramach programu Mój Prąd, podnosimy poziom dofinansowania dla instalacji #PV do 6 tys. zł., a do magazynów energii do 15 tys. zł. Zmiana obejmie beneficjentów 4. edycji programu  

- napisała na Twitterze Anna Moskwa. 

"Mój prąd" 2023. Jakie są cele programu? 

Program polega na dofinansowaniu instalacji fotowoltaicznych w gospodarstwach domowych, a także instalacji przydomowych magazynów energii, które pozwalają na przechowywanie energii na własne potrzeby i odroczone jej zużycie.  

Jak pisze ministerstwo na stronie dedykowanej programowi: "Wdrożenie programu będzie silnym impulsem dla dalszego rozwoju energetyki prosumenckiej i znacząco przyczyni się do spełnienia międzynarodowych zobowiązań Polski w zakresie rozwoju energetyki odnawialnej". "Mój prąd" finansowany jest z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 - 2020. Łączny budżet dla 3. i 4. edycji programu wyniesie 855 mln zł. 

Więcej o: