Trwalsza jest woda perfumowana czy toaletowa? Różnice między nimi mogą cię zaskoczyć

Woda perfumowana czy toaletowa - co wybrać, by długo cieszyć się pięknym zapachem ulubionych perfum? Okazuje się, ze warto czytać etykiety i wiedzieć, po jakie rodzaje aromatów sięgać. Zastanawiasz się, czy woda toaletowa, czy perfumowana będzie lepszym wyborem? Podpowiadamy.

Warto wiedzieć o tym, że nie każde perfumy, których używamy, mogą być tak samo trwałe. Wszystko zależy od tego, na co się zdecydujemy. Woda perfumowana a woda toaletowa znacznie się od siebie różnią i jedne lepiej sprawdzą się na co dzień, a drugie na ważne okazje. Na co więc warto zwrócić uwagę podczas zakupów

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Kto i dlaczego dyktuje nam, jak mamy wyglądać? Premiera podcastu "Ciałość"

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Woda perfumowana a woda toaletowa. Jakie są ich rodzaje?

Przed zakupem nowych perfum warto dowiedzieć się, jakie pułapki czekają na nas w sklepach. Jeśli chcemy, by ich zapach był naprawdę intensywny i trwały, trzeba dokładnie czytać etykiety, a nie tylko kierować się pięknym aromatem. Lepsza jest woda perfumowana czy woda toaletowa? Zależy, do jakich celów chcemy z nich korzystać. Możemy przede wszystkim wyróżnić trzy najpopularniejsze rodzaje zapachów:

  • Perfumy (parfum) - to produkty o największym stężeniu aromatów, bo jest ich od 20% do 43%. Są ekskluzywne i bardzo drogie, dlatego często traktuje się je po prostu jako produkty kolekcjonerskie. Są tak skoncentrowane, że wystarczy już kilka kropli, by zapach rozwijał się na skórze nawet przez kilka dni. 
  • Woda perfumowana (EDP) - ten rodzaj perfum składa się z 10% do maksymalnie 15% stężenia aromatów. Są trwałe, a zapach na skórze bywa niezwykle intensywny, dlatego wystarczy psikać się niewielką ich ilością. W tym przypadku stosunek ceny do jakości wypada naprawdę korzystnie. 
  • Woda toaletowa (EDT) - stężenie aromatów w wodzie toaletowej sięga od 5% do 10%. Produkty tego typu mają niższe ceny i często stosowane są na co dzień. Ich zapach jest wyczuwalny, ale nie przytłacza nawet jeśli nałożymy go w dużej ilości.

Woda perfumowana czy toaletowa? Co wybrać na co dzień, a co na wielkie wyjścia?

Co będzie lepszym wyborem na co dzień - woda perfumowana czy woda toaletowa? Jeśli nie chcemy, aby zapach był dla nas męczący, warto zdecydować się na wodę toaletową. Jej aromat jest lekki, lecz wyczuwalny i można śmiało dokładać go w ciągu dnia. Jeśli jednak nie mamy wrażliwych nosów, można wybrać również droższą oraz bardziej intensywną wodę perfumowaną. Zwykle stosuje się ją na specjalne okazje, ponieważ to są ciężkie, otulające aromaty. 

Więcej o: