Jest uznawana za ideał kobiecości i ikonę polskiego kina. Ile lat ma Katarzyna Figura?

Ciężko uwierzyć w to, ile lat ma Katarzyna Figura. To nie tylko niezwykle utalentowana aktorka, ale przede wszystkim piękna kobieta uważana za ikonę polskiego kina, a w latach 90. także za ideał kobiecości. Mimo olbrzymich sukcesów zawodowych, jej życie nie było usłane różami.

Katarzyna Figura to jedna z najbardziej utalentowanych polskich aktorek, która w 2015 roku otrzymała tytuł Ikony Polskiego Kina. Już na początku swojej kariery została okrzyknięta polską Marilyn Monroe. Mimo że w tym roku obchodziła okrągłe urodziny, wciąż uchodzi za symbol kobiecości.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Katarzyna Figura "będzie się starzeć z godnością"? "Ciężko jest uzyskać siwe włosy"

Początki kariery Katarzyny Figury. Pokochaliśmy ją m.in. za rolę w "Kilerze"

Po raz pierwszy na ekranie pojawiła się już w 1979 roku, gdy zagrała epizod w filmie "Mysz". Wystąpiła w kilku innych produkcjach, m.in. "Kingsajz" i "Pociąg do Hollywood", za który otrzymała pierwszą nagrodę. Grała nie tylko w polskich filmach, ale także zagranicznych, m.in. amerykańskich, węgierskich i francuskich. Sławę przyniosła jej przede wszystkim rola Ryszardy "Gabrysi" Siarzewskiej, czyli żony "Siary" z kultowego filmu "Kiler". Za kolejne produkcje, w których wystąpiła, otrzymała wiele nagród i nominacji. Mogliśmy podziwiać ją w takich filmach jak "Zemsta", "Żurek", "Panie Dulskie", czy licznych serialach, m.in. "Wiedźmy" i "Wszystko przed nami". Cały czas jest aktywna zawodowo — tylko w tym roku wystąpiła w filmie "Chrzciny" oraz "Amelia", w którym zamiast w kolejną namiętną postać, wcieliła się w stłamszoną żonę męża.

 
 

Choć w życiu zawodowym osiągnęła ogromny sukces, nie zawsze było łatwo

Mimo olbrzymich sukcesów zawodowych, życie aktorki nie było usłane różami. W przemówieniu na festiwalu MAsterCard OFF CAMERA opowiedziała o przemocy w branży filmowej, jakiej doświadczyła, a w 2021 roku po 9 latach batalii sądowych w końcu otrzymała rozwód z drugim mężem, Kaiem Schoenhalsem. - Przez czternaście lat ukrywałam, jak wygląda moje prywatne życie. Dlaczego? Która kobieta chce się przyznać, że tkwi w toksycznym związku? Że jest poniżana, upokarzana, bita? I co najgorsze pozwala na to! W końcu postanowiłam się wyzwolić. Przede wszystkim dlatego, by ratować dzieci — przyznała w rozmowie z VIVĄ.

Jest uznawana za jedną z najseksowniejszych aktorek lat 90. Ile lat ma Katarzyna Figura? 

Katarzyna Figura urodziła się 22 marca 1962, także w tym roku skończyła 60 lat. Obecnie mieszka w Gdyni. Była mężatką dwa razy, z czego z pierwszego związku ma syna Aleksandra, a z drugiego dwie córki — Koko Claire i Kaszmir Amber. Aktywnie uczestniczy w akcjach charytatywnych. Jest uznawana za jedną z najseksowniejszych aktorek lat 90.

 
Więcej o: