Wieszasz kostkę w ten sposób? To błąd. Prawidłowa metoda zdziwi niejedną osobę

Zawieszanie kostki z detergentem do toalety wydaje się banalną i wykonywaną automatycznie już czynnością. Okazuje się, że wizja producentów, jeśli chodzi o umieszczanie jej w WC, była całkowicie inna. Jak prawidłowo założyć kostkę?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sprzątanie łazienki to czynność, na którą wiele z nas poświęca wiele godzin. Czystość panująca to zasługa użycia wielu detergentów i preparatów. Zwieńczeniem umycia toalety jest zawieszenie kostki do WC, która zapewni czystość i zapach podczas codziennego użytkowania. Czy kiedykolwiek zwróciłeś uwagę na to, w jaki sposób umieszczasz ją w toalecie?

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Sposób zawieszenia kostki do WC. Wiele osób robi to źle!

Niektóre z czynności robimy automatycznie, nie zastanawiając się nad ich słusznością. Dużym zaskoczeniem dla wielu osób może okazać się prawidłowy sposób zawieszania kostki z detergentem do WC. Producenci spotykanego w wielu domach produktu mieli inne założenia. Większość osób podnosi do góry klapę od toalety. Następnie naciąga plastikową rączkę i zaczepia ją o brzeg WC. Czy taki był zamysł producentów tego detergentu? Okazuje się, że nie!

Modelowe użycie kostki do toalety polega na umieszczeniu jej poprzez włożenie pod spód muszli klozetowej. Najlepiej wybrać miejsce, gdzie woda będzie spływać podczas spuszczania nieczystości. Nie musimy więc odchylać plastikowych elementów, czy podnosić klapy. Oczywiście powszechne umieszczanie kostki w WC jest również dobre, gdyż działa.

Jak usunąć kamień z toalety? Zapomnij o użyciu detergentów

Do najprostszych sposobów na usunięcie zalegającego w toalecie kamienia jest użycie produktu z kuchennej szafki. Chodzi o ocet. Wlej butelkę produktu do muszli klozetowej, wcześniej usuwając znajdującą się tam wodę. Zostaw na noc, a rano wyczyść osad i spuść wodę.

Więcej o: