Pamiętacie kobietę z gołębiami z filmu "Kevin sam w Nowym Jorku"? Sprawdziliśmy, co słychać u 77-latki

Pokochaliśmy ją jako kobietę z gołębiami w kultowym, świątecznym filmie "Kevin sam w Nowy, Jorku". Dziś kobieta ma 77 lat i poniekąd podziela los swojej postaci. Jak teraz wygląda życie Brendy Fricker?

Święta i nowy rok bez kultowych filmów z Kevinem nie byłyby takie, jak zawsze. To nieodłączny element każdej końcówki roku, który poprawia nam humory oraz wprowadza w świąteczny nastrój. Jak jednak potoczyły się losy aktorów, którzy w nich grali? Pani z gołębiami z filmu "Kevin sam w Nowym Jorku" na zawsze zapisała się w naszej pamięci, lecz jak dziś wygląda jej życie?

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Kto i dlaczego dyktuje nam, jak mamy wyglądać? Premiera podcastu "Ciałość"

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zagrała kultową scenę w filmie "Kevin sam w Nowym Jorku". W jakich produkcjach mogliśmy ją jeszcze zobaczyć?

Brenda Fricker wcieliła się w rolę pani z gołębiami, która uratowała małego Kevina przed przestępcami. Ta kultowa scena na zawsze wpisała się w naszą pamięć i co roku rozbawia nas do łez, gdy ponownie oglądamy tę niezwykłą produkcję. Jednak kariera Brendy Fricker to nie tylko ten jeden występ. Kobieta ma na swoim koncie bogaty dorobek aktorski. Mogliśmy oglądać ją w takich produkcjach jak "W niewoli uczuć", "Veronica Guerin", a za drugoplanową rolę w filmie "Moja lewa stopa" krytycy postanowili ją wyróżnić i otrzymała najważniejszą nagrodę filmową - Oscara.

 

Jak wygląda życie Brendy Fricker? Zdobywczyni Oscara ma dziś ma 77 lat

Brenda Fricker jest irlandzką aktorką urodzoną w 1945 roku. Dziś kobieta ma 77 lat i od czasu do czasu grywa w różnych produkcjach. Można oglądać ją zarówno na ekranach kin, jak i telewizorów, jednak to rola pani z gołębiami przyniosła jej największą rozpoznawalność. Brenda Fricker była żoną reżysera Barry'ego Davies'a, jednak rozwiedli się w 1988 roku. Pozostali przyjaciółmi i choć nie mieli dzieci, po rozstaniu wciąż mieli ze sobą kontakt aż do śmierci reżysera w 1991 roku. Od tej pory Brenda Fricker w życiu prywatnym jest zdana na siebie - zupełnie jak postać, którą odgrywała w filmie "Kevin sam w Nowym Jorku". 

Więcej o: