Jest mistrzynią w bieganiu...do tyłu. "Krzyczą: biegniesz w złym kierunku!"

- Wiem, że to może wydawać się dziwne, ale uważam, że jest w tym znacznie więcej zabawy, niż w bieganiu do przodu - mówiła 35-latka w rozmowie z Caters Agency. Shantelle Gaston-Hird zyskała nawet tytuł najszybszej biegaczki "do tyłu" w Wielkiej Brytanii. Podczas jednorazowego treningu może biegać tyłem nawet przez 11 minut.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Angelika Cichocka z brązowym medalem halowych mistrzostw Europy. "Mieszane uczucia. Stać mnie na bardzo dużo"

Weekendy zaczyna od porannego joggingu. Przyznaje, że przechodnie zazwyczaj reagują na nią pozytywnie, choć kierowcom zdarza się zwracać jej uwagę by zawróciła. - Biegniesz w złym kierunku! - krzyczą.

- Początkowo było to trochę śmieszne, ale po zrobieniu researchu na temat biegania do tyłu zdałam sobie sprawę, że jest to świetne ćwiczenie przekrojowe i świetny trening mięśni brzucha - opowiadała.

Jest mistrzynią kraju w

retro running.

"Większość ludzi po prostu się uśmiecha"

Jak dodaje, spotyka się też jednak z obraźliwymi zaczepkami - choć te pojawiają się zdecydowanie rzadziej. - Jestem mniej nękana przez mężczyzn jak biegnę tyłem, niż jak biegnę przodem! - mówi w rozmowie z Caters Agency.

 

- Większość ludzi po prostu się uśmiecha, jeżeli cokolwiek mówią, to najczęściej: biegniesz w złą stronę - opisuje 35-letnia biegaczka.

 

Bieganie do tyłu tak bardzo jej się spodobało, że zaczęła nawet trenować w ten sposób na bieżni.

 

Shantelle trenuje retro running - bo tak określany jest ten sport - wstecz już od sześciu lat. Założyła też klub dla wszystkich początkujących w tej dziedzinie. Spotykają się co tydzień. Shantelle podkreśla, że retro running to świetny sposób na wyładowanie stresu i spędzenie czasu w miłej atmosferze, ponieważ przysparza dużo śmiechu.

 

Wspominała też swój pierwszy wyścig w bieganiu tyłem.

Ten bieg był niesamowicie zabawny i przez cały czas wszyscy się śmiali

- mówiła portalowi.

Właściwie zajęłam trzecie miejsce na tym wydarzeniu, ale bawiłam się tak dobrze, że zapomniałam, że to wyścig

- Retro running daje niesamowitą pewność siebie - podkreślała.

Źródła: Instagram/Caters Agency

Więcej o: