Jak zrobić lampion ze słoika? W kilka minut przygotuj efektowną ozdobę świąteczną

Masz kilka wolnych słoików, które chciałabyś jakoś wykorzystać? A może w tym roku masz ochotę własnoręcznie przygotować dekoracje świąteczne? Zobacz, jak zrobić lampion ze słoika, który niewiele kosztuje i pięknie wygląda.

Własnoręczne przygotowywanie dekoracji świątecznych to nie tylko świetna zabawa, lecz także sposób, aby przygotować coś, co idealnie dopasuje się do charakteru naszego wnętrza. Możesz wybrać kolor przewodni i stworzyć lampion, bombki, a nawet stroiki. Jak zrobić lampion ze słoika? Podpowiadamy.  

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Kto i dlaczego dyktuje nam, jak mamy wyglądać? Premiera podcastu "Ciałość"

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zrobić lampion ze słoika? Wykorzystaj to, co masz już w domu

Nie musisz kupować żadnych produktów, by własnoręcznie stworzyć piękne ozdoby świąteczne. Wykorzystaj słoiki, które zostały ci po letnich przetworach i poszukaj dodatków, które możesz już mieć w domu. Wystarczy ozdobna wstążka lub sznurek jutowy oraz świeca w dowolnym kolorze. Jeśli chcesz, wybierz się też na spacer po gałązki świerku lub szyszki. 

Wystarczy, że dokładnie umyjesz słoiki, a następnie przewiążesz je wstążką lub sznurkiem. Możesz zrobić to tuż przy zakrętce. Jeśli chcesz dodać zimowy akcent, przymocuj do słoików gałązki (tuż pod wstążką). Możesz również zawiesić na wstążce zebrane wcześniej szyszki. W tak przygotowanych lampionach umieść świece wolnostojące lub podgrzewacze, które wieczorem warto zapalić, by nadać wnętrzu przytulnego, zimowego klimatu.

Jak przygotować uniwersalny lampion na święta? To coś, na co warto się zdecydować

Nie masz pomysłu na to, jaki lampion przygotować, a chcesz stworzyć coś uniwersalnego? Sięgnij po duży słoik i lampki LED zasilane bateriami. Ten typ lampionu przypadnie do gustu osobom, które mają zwierzęta, a chcą cieszyć oko świecącą, efektowną dekoracją. Do jej przygotowania będą ci potrzebne również różne ozdoby takie jak suszone pomarańcze czy dekoracyjne pierniki - weź to, co masz już w domu.

Czas stworzyć świąteczną kompozycję w słoiku. Włóż do niego lampki LED oraz ozdoby, które masz ochotę wykorzystać. Ułóż je w piękną kompozycję, która zasłoni zasilanie światełek i stworzy przepiękną ozdobę. Zapalone lampki nadadzą wnętrzom magicznego, świątecznego klimatu, a sam lampion przez długi czas będzie mógł zdobić twój dom.

Więcej o: