Jak zrobić perfekcyjne fale na włosach? Wystarczą dwie skarpetki, a będziesz zachwycona efektem

Piękne fale bez użycia prostownicy czy lokówki? To możliwe! Nie musisz mieć specjalnego urządzenia, akcesoriów czy kosmetyków. Wystarczy, że wykorzystasz to, co z pewnością masz zawsze pod ręką. Jak zrobić zjawiskowe fale na włosach za pomocą skarpetek? Poznaj ten prosty trik.

Od dawna wiadomo, że codzienne stosowanie prostownicy czy lokówki może negatywnie wpływać na kondycję włosów. Nawet porządna ochrona specjalnymi kosmetykami nie sprawdzi się na dłuższą metę. Warto więc szukać alternatywy. Można korzystać z wałków lub papilotów do włosów, lecz nie każdy ma te produkty pod ręką. Istnieje jednak jeden fantastyczny trik, który pomoże ci wykonać przepiękną fryzurę. Wykorzystaj jedynie skarpetki.

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zrobić perfekcyjne fale na włosach bez użycia ciepła? Sięgnij po skarpetki

Na Tik Toku pojawił się nowy trend, który cieszy się ogromną popularnością. A jest to przygotowywanie fal na włosach za pomocą skarpetek. Tik Tokerka publikująca filmiki na koncie beautyvtricks pokazała, jak to zrobić, a efekt wzbudził niemały zachwyt. Delikatne loki, jakie można uzyskać dzięki tej metodzie, to fantastyczny pomysł na efektowną fryzurę. Warto przygotować ją na większe wyjścia, ale równie świetnie sprawdzi się również na co dzień. Jak można wykonać ją krok po kroku? Tak wygląda to na filmiku:

Jak krok po kroku zawinąć włosy na skarpetki? Fantastyczne fale zrobisz szybciej niż myślisz

  1. Dokładnie rozczesz włosy i podziel je przez środek przedziałka na dwie sekcje.
  2. Sięgnij po jedno wydzielone wcześniej pasmo i ponownie dokładnie je przeczesz. Jeśli chcesz, możesz delikatnie spryskać je mgiełką do włosów, wodą lub hydrolatem. 
  3. Tak przygotowane pasmo zawiń na długą skarpetkę. Zabezpiecz całość, wywijając skarpetkę do środka.
  4. Powtórz krok 2 i 3, nawijając drugie pasmo włosów.
  5. Teraz odczekaj 40 minut. Jeśli delikatnie spryskałaś włosy jakimś produktem, odczekaj minimum godzinę. Dobrym pomysłem jest też pozostawienie zawiniętych pasm na całą noc lub kilka godzin, by uzyskać bardziej spektakularny efekt.
  6. Odczekałaś odpowiednią ilość czasu? Zdejmij skarpetki z włosów i przeczesz je palcami. Możesz teraz spryskać fryzurę lakierem do włosów, by dłużej się utrzymała.
Więcej o: