Wniosek o dodatek węglowy. Do kiedy można złożyć? To ostatnia szansa, aby otrzymać 3000 zł

To już ostatnie dni, aby ubiegać się o 3000 zł. Komu przysługuje dodatek węglowy? Dzięki zmianom, które weszły w życie 3 listopada, szansę na dodatkowy zastrzyk gotówki ma teraz większe grono osób.

To już ostatnie dni na złożenie wniosku o dodatek węglowy. Kto może się ubiegać o pieniądze? W związku z niedawno wprowadzonymi zmianami, większa liczba osób ma szansę na otrzymanie pieniędzy. 

Zobacz wideo [MATERIAŁ PROMOCYJNY] Kto i dlaczego dyktuje nam, jak mamy wyglądać? Premiera podcastu "Ciałość"

Komu przysługuje dodatek węglowy? Od 3 listopada zaszły zmiany

O dodatek węglowy mogą ubiegać się gospodarstwa, których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane węglem kamiennym, brykietem lub pelletem, zawierającymi co najmniej 85 proc. węgla kamiennego. Przy rozpatrywaniu wniosku nie są brane pod uwagę dochody gospodarstwa, a od niedawna także zgłoszenie do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Podczas wywiadu środowiskowego przeprowadzanego przez gminę, zostanie ustalone, czy gospodarstwu przysługuje dodatek. 

Zmiany, które weszły w życie 3 listopada, zakładają również, że dodatek przysługuje każdej rodzinie w gospodarstwie domowym, o ile: 

  • pod jednym adresem mieszka kilka rodzin tworzących odrębne gospodarstwa domowe;
  • każda rodzina mieszka w osobnym lokalu;
  • każda z rodzin ma osobny piec węglowy albo jest jeden piec współdzielony przez gospodarstwa domowe.

Wniosek o dodatek węglowy. Do kiedy można składać? To już ostatnie dni

Wnioski można składać w urzędzie gminy, pocztą tradycyjną bądź elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP do 30 listopada. W formularzu należy podać m.in.: dane wnioskodawcy, informację o źródle ogrzewania czy numer konta, na który zostaną przekazane pieniądze. 

Więcej o: