Była gwiazdą serialu "Świat według Bundych". Na planie przeżyła wielką tragedię. Jak teraz wygląda?

Rudy tapir, wysokie obcasy, leginsy i szydercze komentarze. Peggy Bundy to postać kultowa, a jej odtwórczyni była za nią czterokrotnie nominowana do Złotego Globu. Jak się okazuje na planie "Świata według Bundych" doszło do tragedii, która odbiła piętno na Katey Sagal.

"Świat według Bundych" to jeden z najpopularniejszych sitcomów na świecie. Przez 10 lat był emitowany w kilkudziesięciu krajach na świecie, a fanów miał również w Polsce. Serialową Peggy słynącą z sarkazmu wobec męża i lenistwa zagrała Katey Sagal, której życie nie oszczędzało trudnych momentów. 

 

Uwielbiała swoją rolę i po latach wspomina ją z sentymentem. Niestety na planie doszło też do tragedii

Bujne rude loki natapirowane do maksimum i perfekcyjnie kiczowate stylizacje były znakiem rozpoznawczym Peggy Bundy. Tak jak i jej szyderstwa wobec męża i spędzanie długich godzin na kanapie. Dla odtwórczyni z pewnością był to przełom w karierze, choć obecna w show-biznesie była już jako dziecko. Wystąpiła w wielu reklamach i programach telewizyjnych. Za rolę Peggy była czterokrotnie nominowana do nagrody Złotego Globu.

Lubiła swoją postać, ale w trakcie nagrywania doszło do tragedii. Katey zaszła w ciąże, dlatego scenarzyści postanowili wprowadzić ten wątek również do serialu. Niestety w siódmym miesiącu ciąży na planie poroniła, co doprowadziło do dużego załamania psychicznego. Twórcy serialu musieli zmienić ten wątek na sen Alla Bundy'ego. Po tym Katey zdecydowała, że jeśli  będzie spodziewać się dziecka, to nie będzie to nigdy pokazane w serialu. I tak też się stało, gdy aktorce udało się ponownie zajść w ciąże, jej bohaterka wyjeżdżała na dłuższe wakacje. Sagal zmagała się też z innymi problemami. Nie tak dawno aktorka wyznała, że od 14 roku życia przyjmowała tabletki na odchudzanie, a z czasem uzależniła się od kokainy i alkoholu. 

 

Nie tylko utalentowana aktorka. Nagrywa też świetną muzykę

Jak się okazuje, oprócz aktorstwa Katey równie mocno kocha muzykę. W 2010 roku wydała swój debiutancki album zatytułowany Forever. Album został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków i został nominowany do nagrody Grammy. "Świat według Bundych" zakończył się, ale Katey nie została zaszufladkowana. Zagrała również dużą rolę w serialu telewizyjnym "Sons of Anarchy", jako Gemma Teller Morrow. Serial był bardzo popularny, aktorka została doceniona za swoją rolę przez krytyków Złotym Globem. Dzisiaj ma 68 lat i wciąż wygląda pięknie, choć daleko jej do stylu Peggy Bundy. Na swoim profilu na Instagramie dzieli się życiem zawodowym i nieco prywatnym. Wciąż gra i tworzy muzykę.

 
Więcej o: