Marzysz o śnieżnobiałych firankach? Mamy na to MYK. Nie wydasz więcej niż 2 zł

Firanki z czasem tracą swój kolor i żółkną lub szarzeją. Czy istnieje jakiś sposób, by zawsze były śnieżnobiałe? Nasz mykowy ekspert Tomasz Pazdyk ma na to genialny sposób. Zobaczcie sami.

Pranie firanek spędza ci sen z powiek? Wciąż zastanawiasz się, co zrobić, aby prezentowały się jak najlepiej i zachowały swój biały kolor? Istnieją proste domowe sposoby, które przywrócą firanom upragniony śnieżnobiały odcień. Potrzebne do tego specyfiki znajdziesz w swojej kuchni. Piękne firanki są nie tylko ozdobą naszego domu, ale również pomagają nam zachować prywatność. 

Zaparowane okna? Mamy na to banalny trik. Potrzebne produkty masz w szafie i kuchni Zaparowane okna? Mamy na to banalny trik. Potrzebne produkty masz w szafie i kuchni

Domowe sposoby na śnieżnobiałe firanki 

Jednym z najprostszych sposobów na wybielenie firanek jest roztwór z wody i soli. Jeśli twoje firanki straciły dawną biel oraz są wyjątkowo brudne, wykonaj namaczanie. To doskonały sposób na odświeżenie materiału. Tomek w najnowszym odcinku Myka dokładnie wyjaśnia, jak to zrobić. 

Jeśli jednak nie macie akurat w domu soli, możecie do tego wykorzystać sodę oczyszczoną. Najpierw rozpuście ją w wodzie, a następnie namoczcie w tak powstałym roztworze brudne firanki. 

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? Wystarczy zapałka. Pamiętaj jednak o kilku zasadach Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? Wykorzystaj do tego zapałkę

Nowe odcinki "Myk" w każdą sobotę o godz. 8 na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: