Jak zrobić zimowy płyn do spryskiwaczy? Sięgnij po te 4 składniki i przygotuj go sama

Skończył ci się zapasowy płyn do spryskiwaczy, a przed tobą długa trasa samochodem? Spróbuj przygotować go sama z tego, co masz w swoim domu. Będą ci potrzebne jedynie 4 produkty, które po zmieszaniu okazują się naprawdę skuteczne. Jak zrobić zimowy płyn do spryskiwaczy?

Skończył ci się płyn do spryskiwaczy, a jego wysoka cena nie zachęca do ponownego zakupu? Spróbuj przygotować go sama. Możesz oczywiście kupić też koncentrat płynu do spryskiwaczy, który jest nieco tańszy od gotowego preparatu. Warto jednak sięgnąć po 4 składniki i przygotować go samodzielnie. Jak zrobić zimowy płyn do spryskiwaczy?

Zobacz wideo Jak wyczyścić czajnik? Mamy na to 3 proste sposoby

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Skończył się zapasowy płyn do spryskiwaczy? Spróbuj zrobić go sama

Często płyn do spryskiwaczy kończy nam się w najmniej oczekiwanym momencie. Ceny tego produktu z roku na rok są coraz wyższe, jednak okazuje się, że możemy przygotować go samodzielnie. Wystarczy zmieszać ze sobą 4 składniki, które skutecznie poradzą sobie z ośnieżoną i zamarzniętą szybą. Świetną i nieco tańszą alternatywą dla gotowych preparatów jest też koncentrat płynu do spryskiwaczy. Jeśli więc nie chcesz samodzielnie przygotowywać płynu, wybierz koncentrat. Warto jednak wypróbować domowy sposób na zimowy płyn do spryskiwaczy – jest tańszy, a równie skuteczny. Jak go zrobić?

Jak zrobić zimowy płyn do spryskiwaczy? Instrukcja krok po kroku

Zapasowy płyn do spryskiwaczy możesz przygotować sama w domu. Wystarczy, że skorzystasz z 4 składników, które są łatwo dostępne. W dużej misce lub w baniaku o pojemności 5 litrów zmieszaj ze sobą 4 litry chłodnej wody demineralizowanej bądź bardzo dobrze przefiltrowanej oraz 1 łyżkę płynu do mycia naczyń. Dolej również 100 ml octu spirytusowego oraz alkohol izopropylowy 70-procentowy o pojemności 250 ml. Całość dokładnie wymieszaj i porządnie zakręć, by alkohol nie wyparował zbyt szybko. To dzięki niemu płyn do spryskiwaczy będzie świetnie radził sobie w zimowych warunkach.

Więcej o: