Dlaczego stewardessy trzymają ręce za plecami, gdy witają pasażerów? Powód może zaskoczyć

Czy kiedyś zastanawiałaś się, dlaczego stewardessy trzymają ręce za plecami, gdy pasażerowie wchodzą do samolotu? Jest ku temu jeden ważny powód. Stewardessy w ten sposób ukrywają coś, co pomaga im w pracy. Zobacz, co to takiego.

Osoby, które często latają samolotami, mogły zwrócić uwagę na jedną ciekawą rzecz. Zwykle, gdy pasażerowie wchodzą na pokład samolotu, stewardessy trzymają ręce za plecami. Nie jest to jednak lotniczy savoir-vivre, lecz ustawienie, które pomaga im sprytnie ukryć pewne urządzenie. O czym mowa i dlaczego tak naprawdę stewardessy trzymają dłonie za plecami? Odpowiadamy.

Zobacz wideo Sylwia Bomba zdradza patent na długi lot. "Lećcie samolotem, który..."

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego stewardessy trzymają ręce za plecami, gdy witają pasażerów? Wyjaśnienie może niektórych zaskoczyć

Gdy pasażerowie wchodzą na pokład samolotu, stewardessy uśmiechają się do nich i witają, trzymając dłonie za plecami. Trudno uznać to za coś niezwykłego, jednak powód, dla którego to robią, nie jest taki oczywisty. Stojąc w ten sposób, stewardessy nie tylko przyjaźnie się prezentują, lecz także dzięki temu skrywają w swoich dłoniach coś, co powinno być niewidoczne. O czym mowa?

Stewardessy witają pasażerów wchodzących na pokład i w tym samym czasie liczą osoby, które je mijają. Aby nie pomylić się w rachunkach oraz by ułatwić sobie nieco to zadanie, trzymają za plecami specjalny kliker. Stewardessy wciskają na nim guzik, gdy mija ich pasażer, więc w ten sposób łatwo mogą zliczyć osoby, które odbędą z nimi lot. Ten trik sprawia, że liczenie jest naprawdę dokładne. I nawet gdy pasażer wejdzie w rozmowę ze stewardessą, ta nie pomyli się podczas liczenia.

Stewardessy liczą pasażerów wchodzących na pokład. Dlaczego to robią?

Dlaczego stewardessy liczą pasażerów wchodzących na pokład? Chcą mieć pewność, że każdy, kto powinien stawić się na lot, znajdzie się w samolocie. Liczenie zwykle odbywa się kilkukrotnie i odpowiedzialne jest za nie kilka stewardess, by z pewnością się nie pomylić. Czasami pomaga to oszacować ostateczną wagę samolotu oraz to, jak bagaże oraz pasażerowie powinni zostać rozmieszczeni w jego wnętrzu. Ma to szczególne znaczenie w przypadku niewielkich samolotów.

Warto mieć na uwadze, że każda linia lotnicza jest inna i liczenie pasażerów może odbywać się na różne sposoby. Odmienne mogą być też powody, dla których stewardessy zliczają osoby wchodzące do samolotu.

Więcej o: