Jak ubrać choinkę nowocześnie - moc pomysłów na nowe oblicze drzewka

Jak ubrać choinkę nowocześnie? Choinkowa moda potrafi zaskoczyć, niemal co roku pojawia się nowy trend zgody z aktualną aranżacją wnętrz. Jak ciekawie ubrać choinkę w nadchodzącym sezonie? Zapraszamy na przegląd najciekawszych pomysłów z Instagrama.

Prywatna Narnia? A może prosta forma? Choinkę można dopasować do klimatu panującego w domu lub zrealizować śmiały pomysł, na który zawsze brakowało czasu i przestrzeni. Nowoczesne drzewko ma wiele znaczeń, dla niektórych największą ekstrawagancją będzie po prostu powrót do świątecznych wspomnień z dzieciństwa. Gotowe pomysły zebraliśmy dla Was poniżej. 

Zobacz wideo Dlaczego Boże Narodzenie obchodzimy akurat 25 grudnia?

Jak nowocześnie ubrać choinkę z drewna i papieru 

Te dwa podstawowe materiały stanowią neutralną bazę dla świątecznych ozdób. Jak nowocześnie ubrać choinkę ze sklejki, drewnianych patyczków lub tektury? Oto sprawdzone patenty:

  • Delikatne akcenty ze złota,
 
  • przestrzenna forma w kolorze zieleni z domieszką fioletu,
 
  • leśna biel, 
 

Jak ciekawie ubrać choinkę - efekt maxi w przystępnej cenie 

Jak ciekawie ubrać choinkę bez nadwyrężania domowego budżetu? Pomocny będzie sztywny materiał kokardowy oraz duże drewniane ozdoby, które można kupić w kwiaciarni lub dedykowanej hurtowni. Sztuczne futro oraz mikołajkowe buty wprowadzą odrobinę humoru i z pewnością zachwycą najmłodszych. 

 

Świąteczne drzewko jak z bajki, na przykład z ''Alicji w Krainie Czarów''? Co będzie Ci potrzebne? Plastikowe zegary, dziecięca zastawa do zabawy oraz kilka królików i czarny melonik. 

 

Zobacz też: Ozdoby świąteczne z papieru powracają w wielkim stylu. Sprawdź, jak ozdobić dom przy małym budżecie

Jak ubrać nowocześnie choinkę - pastelove, na tęczowo 

Drzewko do dziewczęcego salonu lub dziecięcego pokoju może być delikatne, w pastelowych kolorach. Sprawdzą się tu oszronione bombki i łańcuchy w neutralnych barwach. 

 
 

Jak ubrać nowocześnie choinkę z tradycyjnych bombek? Wystarczy, że zamiast przypadkowego ułożenia postawimy na kolorystyczny schemat w kolorach tęczy lub cieniowanie tej samej barwy. 

 

Jak ubrać choinkę żywą? Powrót do dzieciństwa 

Naturalne drzewko samo w sobie stanowi najpiękniejszą ozdobę, w obawie o delikatne gałązki i igły najlepszym rozwiązaniem będą lekkie, tradycyjne ozdoby. Jak ubrać choinkę żywą? Poniżej kilka przykładów z dawnych lat. Zamiast ścinać drzewko, które po sezonie trzeba będzie wyrzucić, choinkę można ubrać też w ogrodzie

 
 
 

Zobacz też: Prezent na święta dla dziewczyny - świąteczny podarunek dla niej w wielu wersjach

Więcej o: