Jak pozbyć się chwastów z ogrodu? Potrzebna będzie ci jedynie gazeta

Pojawiające się w ogrodzie bez przerwy chwasty spędzając ci sen z powiek? Wydaje ci się, że wypróbowałaś już wszystkich sposobów, aby pozbyć się tego uporczywego problemu? Nic straconego! Z pomocą przychodzi proste i tanie rozwiązanie wychwalane przez ogrodników. Do jego zastosowania potrzebna będzie ci jedynie gazeta.

Wśród wszystkich osób dbających o ogród pytanie: "Jak pozbyć się chwastów?" jest jedną z najczęściej wyszukiwanych w Internecie fraz. Choć istnieje wiele sposobów na walkę z tymi dziko rosnącymi roślinami, w tym specjalistyczne środki chemiczne, nie zawsze okazują się one skuteczne. Jak się okazuje, istnieje banalnie prosty i tani sposób, którego skuteczność potwierdzają ogrodnicy. Co więcej, materiał potrzebny do jego wykonania najprawdopodobniej masz już w swoim domu. Oto sposób jak pozbyć się chwastów przy pomocy gazet.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się chwastów za pomocą gazet? To naprawdę proste! 

Chcąc pozbyć się w chwastów w ogrodzie bardzo często decydujemy się na zakup agrowłókniny. Nie tylko eliminuje ona rozwój szkodliwych roślin, lecz także ogranicza starty powodowane przez żyjące w glebie szkodniki. Okazuje się jednak, że istnieje tańsza i skuteczniejsza alternatywa dla wspomnianego materiału, a jest nim właśnie gazeta! W prosty sposób można wykorzystać ją w ogrodzie i błyskawicznie pozbyć się chwastów. Od czego zacząć? 

Wystarczy, że grube warstwy gazety ułożysz w miejscach narażonych na wyrastanie chwastów. W sytuacji, kiedy rosną już tam rośliny, rozłóż papier gazetowy dookoła, pozostawiając niewielki odstęp od łodygi. Następnie, polej przygotowane w ten sposób miejsca wodą i odczekaj chwilę. Gdy zauważysz, że górna warstwa zaczyna wysychać, przysyp gazetę cienką warstwą ziemi lub korą.

Dlaczego warto zastosować gazetę do walki z chwastami? To skutecznie i tanie rozwiązanie 

Na czym dokładnie polega zastosowanie gazety w walce z chwastami? Gruba warstwa papieru gazetowego nie przepuszcza promieni słonecznych oraz powietrza do gleby, która się pod nią znajduje. Właśnie dlatego zarodniki chwastów nie mają szansy wyrosnąć na tyle, aby się przez nią przebić. Wówczas pozbawione słońca więdną pod jej warstwą. Nie zapomnij jednak, że pozostałe rośliny również się przez nią nie przebiją. Jeżeli zdecydujesz się na posadzenie czegoś w przyszłości, musisz pamiętać, o dokładnym wycięciu gazety. 

Mimo, że metoda ta może spotkać się z różnymi opiniami, znalazła ono grono swoich wielbicieli. Wśród ogrodników okazała się ona atrakcyjna nie tylko ze względu na niską cenę, lecz także aspektów ekologicznych. Taka wyściółka jest biogedradowalna, co oznacza to, że mniej więcej po roku nie ma po niej śladu. Jednak taki zabieg okazuje się wystarczający na całym sezon -  od wiosny do później jesieni

Więcej o: