Włóż miskę ryżu do szafy. Efekt, jaki uzyskasz, przejdzie twoje oczekiwania

Niejednej z nas zdarzyło się kiedyś powiesić w szafie niedosuszone ubrania. Jednak, gdy po tym przez dłuższy czas nie otwierasz szafy, może to spowodować pojawienie się w niej nieprzyjemnego zapachu. Z pomocą przychodzi prosty sposób na zapewnienie ubraniem dłuższej świeżości. Potrzebny do tego produkt być może i ty masz już w swojej kuchni!

Wciąż poszukujesz proste i ekologicznego rozwiązania, które pomoże uchronić ci twoje ubrania przed nieprzyjemnym zapachem i pleśnią? Ten artykuł jest właśnie dla ciebie! Okazuje się bowiem, że odpowiedź na ten kłopotliwy problem większość z nas znajdzie w swojej kuchni. Przy zwalczaniu wilgoci w szafie wyjątkowo pomocy okazuje się... suchy ryż! 

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Włóż do szafy torebkę suchego ryżu. Uchronisz ubrania przed wilgocią i pleśnią

Niewiele z nas zdaje sobie sprawę, że w kuchennych szafkach możemy znaleźć prawdziwe skarby. Warto pamiętać, że znacząca część produktów spożywczych nadaje się nie tylko do konsumpcji, lecz także doskonale sprawdzi się przy wykonywaniu innych domowych czynności. Do takich towarów zalicza się m.in. ryż, który oprócz wszechstronnym zastosowaniem kulinarnym wyróżnia się także możliwością zastosowania w innych sytuacjach kompletnie niezwiązanych z gotowaniem. 

Praktycznie każda z nas słyszała kiedyś o metodzie polegającej na włożenie zalanego wodą telefonu lub zegarka do miski z ryżem. Ale czy kiedykolwiek zdarzyło ci się usłyszeć o tym, że ktoś wkłada wspomniany produkt do szafy? Jeżeli nie, czas najwyższy to zmienić! To właśnie ryż poprzez swoje właściwości absorbujące wilgoć doskonale uchroni ubrania przed nieprzyjemnym zapachem, a także pleśnią. 

Domowy zapach do szafy? Potrzebny będzie ci jedynie ryż i olejek eteryczny 

Jak już wiesz ziarenka ryżu pochłaniają nie tylko wilgoć i zapachy, ale również zarodniki pleśni. To właśnie z pomocą wspomnianego produktu spożywczego możesz przygotować domowej roboty naturalny odświeżać do szafy. Wystarczy, że do saszetki z ryżem dodasz kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. Możesz również zdecydować się na wykonanie tego patentu w misce. Wtedy do miseczki wsyp 100 gram ryżu, dodaj kilka kropelek eterycznego olejku i zabezpiecz gazą. Patent ten jest nie tylko banalnie prosty w wykonaniu, ale też wyjątkowo tani! 

Więcej o: