Ręczniki miękkie i puszyste jak nowe? Wystarczy przed praniem zrobić jedną rzecz

Wieczorna kąpiel to jedna z najprzyjemniejszych czynności po ciężkim dniu. Próbujesz zrelaksować się i odpocząć, a czar pryska, gdy po kąpieli wycierasz się ręcznikiem, który okazuje się szorstki i nieprzyjemny w dotyku? Znamy na to sposób! Z pomocą przychodzi naturalny i domowy zmiękczacz tkanin.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Szorstkie i nieprzyjemne w dotyku ręczniki znajdujące się w twoim domu spędzają ci sen z powiek? Nie musisz dłużej zmagać się z tym uporczywym problemem. Wyjątkowo pomocne okazuje się naturalne rozwiązanie z użyciem produktu, który być może i ty masz już w swojej kuchni. Zastanawiasz się jak przywrócić ręcznikom dawną miękkość? Jako domowy zmiękczacz do tkanin doskonale sprawdzi się... ocet! 

Natasza Urbańska Urbańska odsłoniła brzuch w topie. Fan: "im starsza, tym piękniejsza"

Jak przywrócić ręcznikom dawną miękkość? Potrzebny będzie jedynie ocet! 

Fakt, że ręczniki to przedmioty codziennie potrzeby sprawia, że pierzemy je wyjątkowo często. Nic więc dziwnego, że niezależnie od tego, czy zastosujemy płyn zmiękczający do tkanin, czy nie, po pewnym czasie staną się one szorstkie. Istnieje jednak sprawdzony trik, dzięki któremu przywrócisz ulubionym ręcznikom ich dawną miękkość i puszystość, będą praktycznie jak nowe! Od czego zacząć? 

Wystarczy, że jak zawsze załadujesz je do bębna pralki i następnie odmierzysz 250 ml octu. Wystarczy, że wspomniany produkt wlejesz do szufladki na detergenty i zaraz potem ustawisz szybkie pranie. Zaraz potem wsyp do przegródki 50 gramów sody oczyszczonej oraz powtórz cykl prania. Jakiego efektu możesz się spodziewać po przeprowadzonym zabiegu? Zaraz po wysuszeniu twoje dotychczas szorstkie ręczniki, staną się miękkie i puszyste, zupełnie jak zaraz po dokonaniu zakupu.

Dlaczego ręczniki po praniu są twarde? Sprawdź, jakich błędów nie popełniać... 

  • bęben pralki jest przeładowany 

Niewiele z nas zdaje sobie sprawę z faktu, że zbyt duża ilość rzeczy załadowana do bębna pralki, sprawia, że detergenty nie mają szansy się z nich wypłukać. Pozostają one wówczas na włóknach i następnie zasychają, przez co tkaniny bardzo szybko robią się nieprzyjemne w dotyku. 

  • zbyt niska temperatura prania 

Czy wiedziałaś, że temperatura, jaką ustawiasz podczas prania, również może przyczynić się do pogorszenia stanu tkanin? Jeżeli jest ona zbyt niska, detergenty mogą niedostatecznie się rozpuścić, przez co osadzają się na materiałach, czyniąc je szorstkimi.

Więcej o: