Prezent dla psa na święta - z czego ucieszy się Twój czworonóg? Sprawdź najlepsze propozycje

Prezent dla psa na święta? Czemu nie! Jeśli chcesz, by również Twój ukochany czworonóg zakosztował szczęścia w ten magiczny czas, spraw mu niespodziankę, która przyniesie mu dużo radości. Podpowiadamy, co możesz wybrać.

Prezenty dla psa na święta: ulubione przysmaki i gryzaki

Wybierasz prezenty dla psa na święta? Twój czworonożny przyjaciel na pewno ucieszy się, jeśli kupisz mu jedne z ulubionych przysmaków. Najlepiej oczywiście wybierać te naturalne - na przykład liofilizowane czy suszone mięso. To drugie można także przygotować zwierzakowi samodzielnie, kupując świeże mięso wybranego rodzaju, pozbawione tłuszczu i susząc je w piekarniku lub w specjalnej suszarce.

Inną opcją będzie także gryzak dla Twojego psa. Na rynku jest dostępnych bardzo wiele różnych rodzajów gryzaków, proponowanych przez rozmaite firmy, dlatego możesz mieć spory dylemat, które z nich warto wybierać. Przede wszystkim, najlepszą opcją dla Twojego czworonoga będą gryzaki naturalne, jak najmniej przetworzone.

Wśród naturalnych gryzaków można znaleźć chociażby kurze łapki, żwacze wołowe czy uszy różnych zwierząt. W przypadku sztucznych gryzaków, powinieneś zwrócić uwagę na jakość ich wykonania, tak, by mieć pewność, że zwierzak nie pokaleczy się ostrymi krawędziami ani nie oderwie jakiegoś elementu, który mógłby później połknąć. Można też spróbować sięgnąć po gryzaki z jadalną niespodzianką. Niezależnie od tego, jaki gryzak ostatecznie wybierzesz, pamiętaj, by nie zostawiać z nim psa samego, bez nadzoru.

Świąteczne prezenty dla psa: zabawki

Świąteczne prezenty dla psa mogą też stanowić rozmaite zabawki. Tu akurat nie ma jednego idealnego przepisu, ponieważ każdy czworonóg lubi coś innego. Warto jednak sięgać po te najbezpieczniejsze zabawki, które z jednej strony sprawią psu dużo frajdy, z drugiej natomiast przypadkowo nie zaszkodzą. Wśród nich można wymienić:

  • szarpak – to inaczej gruby sznur, służący do przeciągania. Twój czworonóg może się nim bawić sam, z Tobą lub z drugim psem. Musisz dopasować go wielkością do pyska zwierzaka. Jeśli będziesz się bawić w przeciąganie sznura, pamiętaj, by od czasu do czasu dać wygrać psu, by ten dostrzegał sens w dalszej zabawie (dzięki temu nie stanie się ona dla niego z czasem mało atrakcyjna);
  • frisbee – to doskonała zabawka dla aktywnych psów, dobra do stosowania w ogrodzie czy parku, gdy nadejdą już nieco cieplejsze dni. Wybierz frisbee dostosowane do zabawy dla psów. Najlepiej, jeśli będzie mieć żółty lub niebieski kolor, ponieważ wtedy Twój czworonóg łatwiej je dostrzeże. Zabawa będzie polegała na rzucaniu dysku, który pies będzie miał złapać;
  • ringo – to gumowy krążek, mogący mieć różne rozmiary. Opiekun może rzucać go psu do aportowania lub dać mu w domu, by ten wykorzystywał go jako gryzak.

Prezent dla psa na święta. Zdjęcie ilustracyjnePrezent dla psa na święta. Zdjęcie ilustracyjne istock / alexei_tm

Zobacz wideo Pakujemy i ozdabiamy prezenty

Prezent świąteczny dla psa: mata węchowa

Prezent świąteczny dla psa może też realizować jego potrzeby edukacyjne. Świetnym wyborem w takim wypadku okaże się mata węchowa. Zwykle składa się ona z gumowej podstawy, do której przytwierdzone są skrawki odpowiednio pociętego materiału. Między nimi ukrywa się różne smakołyki, które zwierzak ma odnaleźć, posługując się węchem. Zabawa w poszukiwania może zaangażować czworonoga na naprawdę długo, a nawet go zmęczyć. Na pewno mata węchowa świetnie sprawdzi się w przypadku psa, który szybko się nudzi bądź ze względu na dolegliwości zdrowotne nie można mu pozwolić na znaczną aktywność, na przykład na powietrzu.

Prezent dla psa lub kota na święta. Zdjęcie ilustracyjnePrezent dla psa lub kota na święta. Zdjęcie ilustracyjne istock

Prezenty dla psa: komfortowe legowiska

Prezenty dla psa mogą też pozwolić na wygodny wypoczynek w zimowy wieczór. Jeśli chcesz, by Twój czworonóg znalazł sobie idealne miejsce do spania, poszukaj mu legowiska. Obecnie możliwości jest naprawdę wiele. Posłania dla psów mogą mieć różne kształty: owalne, okrągłe lub prostokątne. Niektóre przyjmują formę kanap, inne z kolei przypominają pufy lub meble o odmiennym kształcie. Pamiętaj, by dopasować je do rozmiaru swojego psa tak, by było mu w nim wygodnie. Wytrzymałe legowisko, wykonane z tapicerskiego materiału i wyściełane polarem bądź futerkiem, posłuży przez lata i na pewno trafi do serca każdego czworonoga.

Zobacz też: Ozdoby świąteczne z papieru powracają w wielkim stylu. Sprawdź, jak ozdobić dom przy małym budżecie

Więcej o: