Modelki nie wpuszczono do samolotu. "Nie jestem mile widziana na pokładzie, bo jestem gruba"

Influencerka i modelka plus size z Brazylii, 38-letnia Juliana Nehme, oskarżyła linie lotnicze Qatar Airways o niewpuszczenie do samolotu ze względu na jej rozmiar i wagę. Opublikowane w serwisie Instagram wideo, w którym opowiedziała o sprawie, szybko stało się wiralowe.

38-letnia Juliana Nehme, brazylijska modelka i influencerka, w jednym ze wpisów na Instagramie podzieliła się z obserwatorami historią, która miała miejsce, gdy chciała odbyć podróż liniami lotniczymi Qatar Airways. 22 listopada 2022 r. kobiety nie wpuszczono na pokład samolotu, jak twierdzi, ze względu na jej wagę. Wideo, w którym wyjaśnia, jak doszło do incydentu, szybko stało się wiralowe i zyskało już ponad 63 tysiące polubień. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Linie Lotnicze Emirates. Porównanie klas

Nie wpuszczono jej do samolotu, bo "jest za gruba". Influencerka wywołała burzę w sieci

Juliana wyjaśniła na nagraniu, że po wakacjach w Libanie ona, jej matka, siostra i siostrzeniec wracali do Brazylii. W emocjach poinformowała obserwatorów, że na lotnisku pracownik Qatar Airways powiedział jej, że jeśli chce wsiąść do samolotu, musi kupić droższy bilet w pierwszej klasie. Wszystko ze względu na to, że w tamtym miejscu siedzenia są większe. - Kupiłam bilet powrotny do Brazylii przez Katar i podczas odprawy steward z Kataru powiedział mojej mamie, że nie jestem mile widziana na pokładzie, bo jestem gruba — wyznała Juliana.

Kobieta w poście na Instagramie powiedziała, że spędziła prawie dwie godziny prosząc linię lotniczą o zgodę na wejście na pokład samolotu i powrót do domu. Mimo to Juliana została z mamą na lotnisku w Bejrucie, a siostra i siostrzeniec wrócili do domu.

 

Przedstawiciel linii lotniczych skomentował sprawę. "Pasażerka była wyjątkowo niegrzeczna"

Jak donosi Daily Mail, przedstawiciele linii lotniczych Qatar Airways po nagłośnieniu sprawy poinformowali, że jeden z członków rodziny Juliany, z którym podróżowała, nie przedstawił wymaganej dokumentacji dotyczącej przeprowadzonego testu na Covid-19. - Pasażerka, o której mowa, na lotnisku w Bejrucie była początkowo wyjątkowo niegrzeczna i agresywna w stosunku do personelu odprawy, gdy jedna z podróżujących z nią osób nie przedstawiła wyniku testu PCR wymaganego do wjazdu do Brazylii – powiedział rzecznik Qatar Airways. - W rezultacie poproszono ochronę lotniska o interwencję, ponieważ personel i pasażerowie byli bardzo zaniepokojeni jej zachowaniem. 

Poinformowane też, że zgodnie z polityką firmy każdy pasażer, który nie jest w stanie zapiąć pasów bezpieczeństwa lub opuścić podłokietników, może zostać poproszony przez przedstawicieli linii o zakup innego miejsca ze względu na bezpieczeństwo i wygodę zarówno swoją, jak i innych pasażerów.

Więcej o: