Wlej to do wody i zapomnij o skrobaczce. Szybko poradzisz sobie z zamarzniętymi szybami

Spieszysz się do pracy, a szyby twojego samochodu są całe pokryte lodem? Skrobanie ich może zająć mnóstwo czasu. Jak szybko zrobić domowy odmrażacz do szyb, który skutecznie sobie poradzi? Podpowiadamy.

Padający śnieg i niskie temperatury za oknem to nie są warunki, które ułatwiają życie kierowców. Wręcz przeciwnie. Jak sobie poradzić, gdy szyby samochodu są całkowicie pokryte lodem, a nam zależy na czasie? Warto skorzystać z domowego odmrażacza do szyb, którego przygotowanie zajmie mniej niż 2 minuty. Zobacz, jak przygotować go krok po kroku.

Zobacz wideo Nie wiesz, jak pozbyć się osadu z wazonu? Mamy na to dwa skuteczne myki

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zrobić domowy odmrażacz do szyb? Instrukcja krok po kroku

Odmrażacz do szyb to produkt, który potrafi uratować nas, gdy samochód cały pokryty jest lodem oraz śniegiem. Wystarczy jedynie spryskać nim szyby, a w kilka chwil lód rozpuszcza się i można od razu ruszać w drogę. Jeśli nie masz go pod ręką lub po prostu nie chcesz wydawać na niego pieniędzy, przygotuj domowy odmrażacz do szyb. Zajmie ci to dwie minuty, a efekt, jaki uzyskasz sprawi, że już nigdy nie kupisz odmrażacza w sklepie. Jak go zrobić?

Do przygotowania domowego odmrażacza do szyb potrzebujesz wody (najlepiej demineralizowanej lub dobrze przefiltrowanej) oraz alkoholu. Skorzystaj z tego, co masz pod ręką, jednak warto do tego użyć alkoholu izopropylowego, denaturatu lub po prostu zwykłego alkoholu, który z pewnością masz w domu. Połącz składniki w proporcji 1:3, czyli na 1 część wody wykorzystaj 3 części alkoholu. Całość wlej do butelki z atomizerem i dokładnie wymieszaj. Teraz domowy odmrażacz do szyb jest gotowy do użycia. Wystarczy, że obficie spryskasz nim szyby samochodu, a po chwili łatwo usuniesz lód.

Jak odmrozić szyby w samochodzie domowym sposobem? Ten trik powinien ci pomóc

Nie masz czasu, by przygotować domowy odmrażacz do szyb, a ten ze sklepu już dawno się skończył? Zamiast skrobać lód przez kilkanaście minut, skorzystaj z popularnego sposobu, który króluje na Tik Toku. Wystarczy, że do torebki foliowej wlejesz ciepłą wodę. Nie może być gorąca czy wrząca, bo wtedy istnieje ryzyko, że szyba samochodu po prostu pęknie. Tak napełnioną foliówką należy przejechać kilka razy po zamarzniętej szybie i gotowe. Instruktaż krok po kroku pokazany jest na poniższym filmiku:

Więcej o: