Jak się pozbyć muszek owocówek? Wykorzystaj popularną przyprawę, która kojarzy się ze świętami

Jak się pozbyć muszek owocówek? Szybko namnażające się owady to problem, z którym wielu ludzi boryka się nie tylko latem. Wystarczy zapomnieć o wyrzuceniu owoców lub resztek jedzenia i problem gotowy. Gdy szkodniki już się pojawią, warto wiedzieć, jak je wytępić lub odstraszyć. Oto co należy zrobić.

Muszki owocówki lubią odwiedzać mieszkania latem, gdy na stołach wyłożone są owoce, które pod wpływem ciepła szybko wypuszczają przyjemny dla owadów sok. Nie oznacza to jednak, że problem nie występuje również i w sezonie jesienno-zimowym. Okazuje się, że wystarczy raz czy dwa zapomnieć o wyrzuceniu resztek jedzenia, a szkodniki pojawią się prawie że w mgnieniu oka. Choć nie żyją długo, bo około 2 tygodnie, nie oznacza to, że znikną same. Szybkie rozmnażanie się muszek sprawia, że z każdym dniem jest ich coraz więcej. Gdy sklepowe produkty nie dają rady, postaw na domowe sposoby. Dzięki nim szybko rozwiążesz uciążliwy problem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Muszki owocówki - skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Jak się pozbyć muszek owocówek domowym sposobem? Wykorzystaj właściwości popularnej przyprawy

Okazuje się, że problem pojawiających się muszek owocówek może rozwiązać popularna przyprawa, którą zazwyczaj wykorzystujemy w kuchni — zwłaszcza w okolicach świąt. Te uciążliwe owady, tak jak i wiele innych szkodników, są wrażliwe na niektóre zapachy. Jeśli rozłożysz w koszu z owocami garść goździków, silny aromat skutecznie je odstraszy. Ta nietypowa metoda zapobiegnie też złożeniu jaj w owocach i innych produktach, które znajdują się w pobliżu. Dzięki temu insekty nie będą się tak szybko rozmnażać. Dobrym odstraszaczem jest też olejek miętowy, lawenda, kocimiętka, bazylia i geranium.

Grażyna Szapołowska pokazała zdjęcie z wnuczką. Fani w szoku: 'Piękno w genach!' (zdjęcie ilustracyjne) Grażyna Szapołowska pokazała zdjęcie z wnuczką. Fani w szoku: "Piękno w genach!"

Muszki owocówki. Jak się pozbyć owadów?

Insekty wabi też zapach mocno dojrzałych owoców. Z tego względu można je przechytrzyć przygotowując domową pułapkę, która jest niezwykle prosta w wykonaniu. Przygotuj:

 • słoik bez nakrętki
 • folię spożywczą
 • gumkę recepturkę
 • słodki sok, ocet jabłkowy lub słodkie wino
 • płyn do naczyń
 • grubą igłę

Sposób przygotowania:

 1. Wlej do pojemnika sok, ocet lub wino i dodaj kilka kropel płynu do naczyń.
 2. Wymieszaj roztwór.
 3. Zakryj pojemnik folią i zabezpiecz ją gumką recepturką.
 4. Przebij folię grubą igłą, by wykonać kilka otworów. To właśnie przez nie do środka wlecą muszki.
 5. Pozostaw słoik na kilka godzin, najlepiej na noc. W tym czasie owady zwabione zapachem wlecą do środka i utopią się w płynie.

znaki zodiaku, które najlepiej całują Kiedy jest Dzień Pocałunku 2022? Te znaki zodiaku całują najlepiej!

Więcej o: