Oto najmądrzejsze rasy psów na świecie. Naukowcy opublikowali ranking

Psy od stuleci towarzyszą ludziom w życiu codziennym oraz pracy. Są lojalne, oddane i niebywale kochane. Jeden z naukowców postanowił sprawdzić, które rasy należą do najinteligentniejszych. W tym celu stworzył ranking 100 z nich. Przedstawiamy najmądrzejsze psy domowe na świecie.

Psy to najlepsi przyjaciele człowieka. Są wierne, kochane i niezwykle inteligentne. Chętnie się szkolą, uczą sztuczek i komend. Psi psycholog i doktor z University of British Columbia postanowił sprawdzić, które z nich są najinteligentniejsze. Opracował kryteria specjalnego rankingu, a następnie skontaktował się z sędziami z amerykańskiego i kanadyjskiego związku kynologicznego. Z ich pomocą opracował ranking 100 najmądrzejszych ras. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Słowacka policja pokazuje, jak szkoli psy policyjne

Psy domowe. Ranking 10 najinteligentniejszych na świecie ras

Jak wygląda ranking najmądrzejszych psów według specjalisty? Miejsca od 10 do 4.

  • Australijski pies pasterski
  • Rottweiler
  • Papillon
  • Labrador Retriever
  • Owczarek szetlandzki
  • Doberman pinczer
  • Golden Retriever

Pełen ranking 100 ras znajdziecie tutaj.

3 miejsce. Owczarek niemiecki najczęściej pracuje w policji

Owczarek niemiecki jest odważny, pewny siebie i sumienny. Nic dziwnego, że wśród psów policyjnych jest najczęściej spotykaną rasą. Ze względu na swoją lojalność, oddanie są drugimi najpopularniejszymi psami rodzinnymi. Kochają swoich opiekunów ponad wszystko i są niezwykle mądre, jednak wymagają sporo pracy. 

2 miejsce. Pudle są niezwykle dumne i aktywne

Pudle to rasa niezwykle dostojna, dumna i aktywna. Uczą się bardzo szybko, a w przeszłości były wykorzystywane do poszukiwań i polowań. Jak przyznaje specjalista, niektóre pudle są szkolone do odzyskiwania czy wydobywania przedmiotów spod wody. To siódma najpopularniejsza rasa w USA. Jest psem o wesołym charakterze, idealnie nadaje się więc dla rodzin.

1 miejsce. Border collie to najinteligentniejszy pies na świecie. Jest lojalny, niezwykle inteligentny i pracowity

Według specjalisty najmądrzejszym psem na świecie jest border collie. Trudno się dziwić temu wyborowi, skoro od lat to najlepsze psy pasterskie, które doskonale radzą sobie z opieką i zaganianiem owiec. Są niezwykle inteligentne, pracowite i utalentowane, a przy tym niebywale przywiązane do swojej rodziny. Jednak opieka nad nimi, ze względu na nieskończone pokłady energii, bywa wyzwaniem. Wymaga dużo uwagi oraz wyzwań, także umysłowych. Swojemu opiekunowi odwdzięczą się bezgraniczną ufnością, wiernością i miłością.

Więcej o: