Jak przyspieszyć suszenie naczyń? Trik z ręcznikiem rozwiąże problem nieestetycznego osadu

Mokre naczynia po wyjęciu ze zmywarki zazwyczaj świadczą o tym, że funkcja osuszania nie do końca spełnia swoje zadanie. Nic dziwnego, że narasta irytacja - szklanki i talerze należy wtedy wycierać do sucha, by uniknąć powstawania zacieków. Na szczęście problem można rozwiązać prostym sposobem.

Przy pierwszym zakupie zmywarki marzymy o tym, by wyciągać z urządzenia zawsze czyste i suche naczynia bez zacieków. Często rzeczywistość okazuje się zgoła inna i choć sprzęt znacznie ułatwia życie, funkcja suszenia nie zawsze prawidłowo spełnia swoje zadanie. Jeśli zauważysz taki problem u siebie w domu, wypróbuj pewną prostą sztuczkę. Dzięki niej talerze i szklanki wyschną, a ty unikniesz nieestetycznego osadu i odetchniesz z ulgą.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wersow o codziennym życiu z Frizem. Kto gotuje, a kto zmywa naczynia?

Jak przyspieszyć suszenie naczyń? Pomoże trik z ręcznikiem

Niezależnie od tego, jaki model zmywarki posiadasz, często zdarza się, że urządzenie nie do końca dosusza naczynia. Na szczęście problem można rozwiązać prostym trikiem, a o którym mało kto wie. Wystarczy po zakończeniu cyklu zmywania uchylić delikatnie drzwiczki i zawiesić na nich suchy ręcznik. Po przymknięciu urządzenia i odczekaniu 20-30 minut okaże się, że materiał wchłonął większość wilgoci i pomógł w osuszeniu naczyń. 

Jak usunąć osad ze szklanek po zmywarce? Wykorzystaj domowe produkty

Nie tylko nieprawidłowe suszenie jest przyczyną powstawania osadów oraz zacieków na szklankach i talerzach. Wpływ ma również nieprawidłowe lub nieregularne czyszczenie urządzenia. Na szczęście problem można rozwiązać stosując domowe sposoby. Możliwe, że któryś z nich pozbawi cię niepotrzebnego, nieestetycznego kłopotu. 

  1. Włóż do zmywarki połówkę cytrusa — Owoc dzięki zawartości olejków eterycznych nada urządzeniu orzeźwiającego zapachu, pomoże w dezynfekcji sprzętu i pozbędzie się nieestetycznego osadu ze sztućców i naczyń.
  2. Dodaj do urządzenia kulkę z folii aluminiowej — Gdy urządzenie skończy pracę, okaże się, że naczynia nie będą nosiły na sobie zacieków i innych śladów z wody.
  3. Umyj zmywarkę pastą z sody oczyszczonej i wody — Taki specyfik świetnie sprawdzi się jako środek do czyszczenia urządzenia, dzięki czemu na naczyniach nie będą pozostawać nieestetyczne smugi. Wystarczy wyciągnąć ruchome elementy (kosze, filtr), rozprowadzić produkt w środku przy pomocy wilgotnej szmatki, a po kilku minutach wyszorować dokładnie zmywarkę. Po wszystkim wystarczy nastawić program płukania i poczekać, aż sprzęt zakończy pracę.
Więcej o: