Kiedy po raz pierwszy powiedzieć "kocham cię"? Specjalista od związków podpowiada

Niektóre słowa mają wielką moc oraz ogromne znaczenie. Zdecydowanie należą do nich "kocham cię". Tym bardziej, kiedy wypowiadamy je po raz pierwszy. Ekspert od związków podpowiada, kiedy jest na to najlepszy moment.

Od jakiegoś czasu jesteś w nowym związku, wszystko układa się pomyślnie i powoli przechodzicie przez kolejne etapy. Jednak nikt z was nie powiedział jeszcze tych najważniejszych słów. Denerwujesz się na samą myśl o tym. Wyznanie miłości wiąże się niekiedy z całkowitym odkryciem, zobowiązaniem i narażeniem na odrzucenie. Nie zawsze możemy być pewnym uczuć drugiej osoby, dlatego nic dziwnego, że tak wiele osób nerwowo podchodzi do tego wydarzenia. Kiedy jest najlepszy moment na szczere wyznanie?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Doda jest gotowa na miłość?

Kiedy po raz pierwszy powiedzieć "kocham cię"? Nie ma uniwersalnej odpowiedzi

Jak w rozmowie z ofemin.pl przyznał ekspert od komunikacji w związkach, Sam Owen: "Nie ma złotego środka na wyznanie komuś miłości i nikt nie zrobi tego za ciebie, ale właśnie to jest w tym wszystkim najpiękniejsze. Trzeba zdobyć się na odwagę!". Czasami na uczucie musisz zapracować, innym razem przychodzi niczym grom z nieba. Nie ma dwóch takich samych historii miłosnych i jednego, uniwersalnego terminu na powiedzenie "kocham cię". Uważa się, że kilka miesięcy znajomości i bycia razem, gdy pierwsze zauroczenie mija i pojawia się coś więcej, powinno wystarczyć. Po takim czasie często jesteś w stanie stwierdzić, czy to była tylko wspólna zabawa, czy może jednak coś, w co warto się bardziej zaangażować. Nie jest to jednak regułą.

Kiedy wyznać miłość po raz pierwszy? Najważniejsze, aby zrobić to w zgodzie ze sobą

Wyznanie miłości to ważny etap w związku. Niesie za sobą zobowiązanie i obietnicę. Nie powinno być w żadnym stopniu wymuszone. Pamiętaj, że wypowiadając te słowa, powinieneś robić to w zgodzie z samym sobą i zupełnie świadomie. Jeśli jesteś pewien swoich uczuć, nie czekaj na idealny moment, niczym z filmów, bo ten może nie nadejść. Daj ponieść się chwili i po prostu powiedz, co ci w duszy gra. Jeśli jednak masz przed tym jakieś opory, w żadnym wypadku się nie zmuszaj i daj sobie więcej czasu.

Więcej o: