Wlej to do doniczki, a po dwóch zabiegach storczyki zakwitną. Najlepszy babciny sposób

Storczyki to rośliny, które posiadają specyficzne upodobania. Jeśli chcesz, żeby twój storczyk zakwitł, zastosuj się do tego sprawdzonego, babcinego sposobu.

Niektóre domowe, babcine sposoby okazują się najlepsze. Takim sposobem jest między innymi wywar z czosnku, który sprawi, że twoje storczyki będą kwitły piękniej niż kiedykolwiek wcześniej.

Czosnek do storczyków to jeden ze sposobów na to, by roślina pięknie kwitła

StorczykStorczyk fot. DimaBerlin/Shuttertock

Okazuje się, że storczyki potrzebują stymulacji w postaci wyciągu z czosnku. To właśnie czosnek zawiera wiele składników odżywczych, których potrzebują te kwiaty. Storczyk, który ma nieliczne kwiaty, nie jest szczególną ozdobą. Jeśli więc chcesz, żeby twój storczyk kwitł długo i miał piękne kwiaty, zastosuj czosnek do storczyków podczas podlewania.

Wystarczy, że wyciągiem z czosnku podlejesz roślinę raz w miesiącu.

Czosnek do storczyków- jak przygotować wyciąg?

Jak szybko obrać czosnek? Przyda się słoikJak szybko obrać czosnek? Przyda się słoik Nazile Keskin /Shutterstock

Kurację należy stosować raz w miesiącu, a już po dwóch zabiegach zobaczysz piękne kwiaty. Uwaga! Wywar z czosnku musi być świeży – maksymalny czas przechowywania to 2 dni.

Będziesz potrzebować 1 litr wody oraz 3 ząbki czosnku. Zacznij od wlania wody do garnka, następnie zagotuj ją, a gdy ostygnie, dodaj do niej sprasowane ząbki czosnku. Garnek należy następnie przykryć pokrywką i odstawić na 1 dobę.

Potem wystarczy, że namoczysz storczyki w wywarze przez 20-30 minut.

Nie podlewaj kwiatów takim wywarem – po prostu wstaw kwiaty do wody, a potem wyjmij.

Zalety podlewania storczyków czosnkiem

Storczyki - inaczej orchideeStorczyki - inaczej orchidee Fot. shutterstock

Przede wszystkim twój storczyk będzie kwitł znacznie dłużej. Dodatkowo możesz liczyć na większą ilość kwiatów. Roślina będzie lepiej odżywiona. Czosnek ma również właściwości bakteriobójcze, więc wywar ochroni twoją roślinę przed grzybami i bakteriami.

Czosnek jest stosowany w uprawie roślin jako domowy sposób na mszyce, które nie lubią jego zapachu. Ponadto czosnek zawiera wiele cennych składników odżywczych takich jak potas, magnez, miedź, żelazo, chrom oraz selen. 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: