Przetrzyj twarz kawałkiem cebuli, a już zawsze będziesz to robić. Efekt z pewnością cię zaskoczy

Cebula to jedno z najbardziej niedocenianych warzyw. Ma nie tylko wiele zastosowań, lecz także wspaniałe właściwości. Jest bogata w witaminy oraz minerały. Co się stanie, kiedy zamiast do gotowania, użyjemy cebuli na twarz? Efekt może być zaskakujący.

Każdy z nas ma w domu cebulę. Korzystamy z niej na co dzień podczas gotowania różnych potraw, a w sezonie jesienno-zimowym przydaje się również w walce z przeziębieniem jako naturalny antybiotyk. Czy wiesz jednak, że cebula świetnie sprawdzi się też podczas pielęgnacji twarzy? Zobacz, jak ją wykorzystać, by cieszyć się fantastycznymi efektami.

Zobacz wideo Karolina Malinowska o pielęgnacji. "Musiałabym wstać o 4:30, żeby to sobie wszystko wklepać w twarz"

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Właściwości cebuli. Dlaczego to warzywo jest takie wyjątkowe?

Cebula nie tylko świetnie smakuje, ale też genialnie radzi sobie z przeziębieniem i grypą, dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym. To warzywo pełne witamin z grupy B, C, K, E, A, cynku, żelaza, potasu magnezu, fluoru, kwasu foliowego, wapnia, krzemu, a do tego jest dobrym źródłem siarki. Wszelkie te właściwości dają podłoże do tego, by wykorzystać cebulę jako element swojej codziennej pielęgnacji. Okazuje się, że to skuteczny sposób na wiele problemów skórnych. Jak można wykorzystać cebulę na twarz?

Potrzyj twarz połową cebuli i zobacz, co się stanie. Efekty mogą być spektakularne

Dawniej wykorzystywanie cebuli do pielęgnacji cery było stosowane w prawie każdym domu. Nasze babcie i prababcie doskonale wiedzą, jak używać cebuli na twarz, by cieszyć się gładką, promienną cerą. Zanim jednak postanowisz wypróbować to warzywo w swojej pielęgnacji, zrób próbę uczuleniową, by mieć pewność, że nie pojawi się żadna alergia. Jak można użyć cebuli na twarz?

Po dokładnym oczyszczeniu cery sięgnij po obraną i umytą cebulę. Przekrój ją na pół, a następnie jedną z części pocieraj twarz, omijając okolice oczu. Regularne stosowanie tego triku świetnie poradzi sobie z trądzikiem, przebarwieniami, a nawet pierwszymi zmarszczkami. Wystarczy wykorzystywać cebulę w pielęgnacji 3-4 razy w tygodniu, by po miesiącu zauważyć pierwsze efekty.

Więcej o: