Cezary Żak schudł ponad 30 kg i utrzymuje wagę. Zdradził, co wyeliminował ze swojej diety

Cezary Żak jest znanym aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym. Przez wiele lat borykał się z otyłością, jednak w pewnym momencie postanowił, że czas wprowadzić zmiany. Mężczyźnie udało się schudnąć ponad 30 kg. Jak tego dokonał? Okazuje się, że droga jest długa i pełna wyrzeczeń.

Cezary Żak popularność zawdzięcza występom w teatrze, filmach i telewizji. Wielu widzów kojarzy go z roli Karola Krawczyka w "Miodowych latach" czy Księdza i Wójta w "Ranczo". W życiu prywatnym mężczyzna związany jest z Katarzyną Żak, z którą ma dwie córki. Para niezbyt często dzieli się z mediami kulisami swojej relacji. Przez wiele lat aktor zmagał się z otyłością, jednak w pewnym momencie życia schudł ponad 30 kg. Jak tego dokonał?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Katarzyna Żak żartuje z męża: "Na jego tle zawsze wyglądam szczuplej"

Cezary Żak przez wiele lat zmagał się z otyłością. "Moja waga spadła o 30 kg i udaje mi się ją utrzymać"

Cezary Żak, który przez wiele lat borykał się z otyłością, wyznał, że motywacją do schudnięcia była chęć rozwoju zawodowego. - Po pracy na planie "Rancza" miałem świadomość, że jeśli jako aktor chcę iść dalej i osiągnąć więcej w zawodzie, jaki wykonuję, muszę zmienić tzw. warunki. Ta motywacja była w moim przypadku najsilniejsza i jak się okazuje najskuteczniejsza. Moja waga spadła o 30 kg i udaje mi się ją utrzymać — wyznał w programie "Dzień dobry TVN".

Jak schudł Cezary Żak? "Podjadanie do najgorszy wróg"

Cezary Żak powiedział, że zbędnych kilogramów pozbywał się przez 3 lata. Najpierw uczył się swojego organizmu, poznawał jego potrzeby i nauczył się jeść mniej oraz rozsądniej. - Podjadanie to najgorszy wróg, nie tylko odchudzającej się osoby. Postanowiłem, że wydłużę swoje przerwy między posiłkami. Co prawda dietetycy zalecają, aby jeść częściej i mniej, ale na mnie to po prostu nie działało. Ja musiałem się najeść i dopiero wtedy mogłem wytrzymać bez kolejnych drobnych przekąsek — powiedział Cezary Żak w 2011 roku.

Aktor wyeliminował też z diety białe pieczywo i ziemniaki. - Okazuje się, że ziemniaki zjadane z mięsem i warzywami to bardzo kaloryczna mieszanka. Na obiad podczas odchudzania zjadałem i nadal zjadam tylko warzywa i mięso. Co do pieczywa, mam zasadę, że spożywam je jedynie na śniadanie. Wybieram ciemne, bo za białym nigdy tak naprawdę nie przepadałem. Dwa razy w miesiącu jem kaszę gryczaną, bo ją lubię, i od czasu do czasu ryż — wyznał.

Co jest najważniejsze w odchudzaniu? Cezary Żak odpowiada

Aktor podzielił się swoją refleksją na temat tego, co jest najważniejsze w odchudzaniu. - Trzeba pamiętać, że nie da się tego zrobić szybko, w dwa tygodnie, a nawet dwa miesiące. Aby osiągnąć upragnione rezultaty, po prostu trzeba zrozumieć, że to jest długotrwały proces. A poza tym uwierzyć w to, że naprawdę chce się schudnąć.

Więcej o: