Zalej szczotkę do toalety tą mieszanką, a będzie jak nowa. Pozbędziesz się bakterii i smrodu

Szczotka do WC to przedmiot, o którego higienę powinniśmy zadbać w szczególności, gdyż gromadzą się na niej nieprzyjemne odpadki i bakterie. Jej czyszczenie i zachowanie w czystości może być problematyczne. Na szczęście istnieje prosty i sprawdzony sposób, który temu zaradzi.

Utrzymanie w należytej czystości szczotki od WC bywa problematyczne. Ze względu na jej przeznaczenie, wiele osób niechętnie po nią sięga, by doprowadzić ją do porządku. Nic dziwnego, że może wydawać się to problematyczne. Odpadki i zabrudzenia, które się na niej gromadzą, mogą zniechęcać. Jak ją wyczyścić szybko i bezproblemowo?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Prosty i skuteczny sposób na czystą szczotkę do toalety. Kosztuje grosze

Wiele osób niechętnie myśli o czyszczeniu szczotki do toalety. Niektóre nie wyobrażają sobie nawet dotknąć jej rączki bez zabezpieczenia w postaci papieru toaletowego lub rękawiczek. Na szczęście, nie trzeba jej szorować. Problem z odpadkami i zabrudzeniami, które na niej zostają, możesz rozwiązać bardzo szybko, porządnie i niemal bezdotykowo. Potrzebujesz jedynie trzech niedrogich produktów, które już zapewne masz w domu.

Jak bezdotykowo i skutecznie wyczyścić szczotkę do WC? Wystarczą trzy produkty

Do solidnego oczyszczenia szczotki do toalety będziesz potrzebować octu, wody utlenionej i sody oczyszczonej. Mieszanka z tych trzech produktów sprawi, że z jej powierzchni znikną wszystkie bakterie i nieprzyjemne zabrudzenia, a dodatkowo pozbędziesz się przykrego zapachu. Włosie będzie czyste i odświeżone. Co należy zrobić?

  1. Do miski wlej pół szklanki octu.
  2. Dodaj odrobinę wody utlenionej, wystarczy kilka kropli.
  3. Wsyp łyżkę sody oczyszczonej.
  4. Całość dokładnie wymieszaj.
  5. Powstałą mieszanką polej szczotkę i odczekaj kilka minut.
  6. Obficie opłucz gorącą wodą.

Jeśli wcześniej wyczyściłeś toaletę, by było ci łatwiej, rączkę szczotki możesz umieścić pod deską od ubikacji. Dzięki temu włosie będzie nad samą toaletą, a spływająca z niej mieszanka nie narobi bałaganu. Nie będziesz musiał jej trzymać w żaden sposób. Na koniec przemyj tylko rączkę. Szczotka będzie higienicznie czysta.

Więcej o: