Jak pozbyć się wilgoci z auta? Weź skarpetkę i składnik z kuchni, a efekt cię zaskoczy

Zbieranie się wilgoci w aucie to popularny problem, który jesienią i zimą doskwiera wielu z nas. Każdy sklep samochodowy oferuje mnóstwo ciekawych rozwiązań tego kłopotu, jednak zwykle bywają one niezwykle kosztowne. Jak pozbyć się wilgoci z auta, tworząc domowy pochłaniacz wilgoci? Podpowiadamy.

Pochłaniacz wilgoci do domu, jak i do samochodu składa się z tych samych składników, które świetnie radzą sobie z tym nieprzyjemnym problemem. Zamiast decydować się na kosztowne rozwiązania, stwórz domowy pochłaniacz wilgoci, który sprawdzi się zarówno w mieszkaniu, jak i samochodzie. Zobacz, jak pozbyć się wilgoci z auta.

Zobacz wideo Wilgoć na szybach? Mamy aż dwa sposoby, żeby ją zwalczyć

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jakie są przyczyny powstawania wilgoci w aucie? Zobacz, czy potrzebny ci będzie pochłaniacz wilgoci

Przyczyn zawilgocenia samochodu może być wiele. Zużyte uszczelki, źle dopasowane elementy kabiny czy rozszczelnione szyby to tylko kilka z licznych powodów. Jesienią i zimą warto też zwrócić szczególną uwagę na filtry, regularnie je wymieniając oraz czyszcząc wentylację z liści. Walka z wilgocią w samochodzie bywa żmudna i często niezbędne jest wyeliminowanie głównego problemu. Jednak w sezonie jesienno-zimowym zawilgocenie to coś, z czym zmaga się prawie każdy z nas. Błoto i śnieg, które wnosimy na butach, jedynie wzmaga problem, lecz jak sobie z nim poradzić?

Przede wszystkim należy zawsze dokładnie otrzepywać obuwie ze śniegu czy błota, by jak najmniej wnosić go do samochodu. Lepiej też nie zostawiać w aucie mokrych wycieraczek. A rozwiązaniem, które może być naprawdę skuteczne, jest pochłaniacz wilgoci. Zobacz, jak zrobić go samodzielnie.

Jak pozbyć się wilgoci z auta? Ten prosty trik powinien sobie z nią poradzić

Do przygotowania pochłaniacza wilgoci potrzebujesz tylko dwóch składników - bawełnianego woreczka lub skarpetki oraz sodę oczyszczoną. Ten trik kosztuje około 4 zł, a jest niezwykle skuteczny. Świetnie sprawdzi się też sylikonowy żwirek, którego używa się do kuwety dla kota, jednak jest nieco droższy od sody. Wystarczy, że do skarpetki wsypiesz dwa opakowania sody oczyszczonej (około 140 g) i dokładnie zawiążesz materiał. Tak przygotowany pochłaniacz wilgoci należy umieścić na kokpicie samochodu w pobliżu szyb, by mógł skutecznie zadziałać.

Chcesz stworzyć też pochłaniacz wilgoci do domu? Wykorzystaj ten sam sposób, rozkładając w pobliżu okien woreczki z sodą lub sylikonowym żwirkiem, a ten trik zadziała tak, jak w samochodzie. 

Więcej o: