Zamiast wyrzucać do kosza, umieść je w lodówce i nałóż na powieki. Twoje oczy będą ci wdzięczne

Wiele kobiet boryka się z problemem cieni pod oczami. Skóra w tych obszarach wymaga specjalnej pielęgnacji, gdyż jest wyjątkowo cienka i wrażliwa. Jednym z rozwiązań jest zastosowanie banalnego, domowego sposobu, za który nic nie zapłacisz.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W przypadku cieni i worków pod oczami główną rolę odgrywa niezaprzeczalnie genetyka. Istnieje duże prawdopodobieństwo odziedziczenia ich po swojej mamie lub babci. Innym aspektem jest prowadzony styl życia. Na kondycję wokół oczu ma wpływ nieprawidłowa dieta, stosowanie używek czy nadmiar soli w organizmie. Powstawanie obrzęków jest również skutkiem nadmiaru stresu, zmęczenia oraz odwodnienia. Warto więc przeanalizować wszelkie te aspekty w swoim życiu. Czasami możesz również zastosować jeden z domowych sposobów.

Zobacz wideo Domowe sposoby na opuchnięte oczy

Jak zmniejszyć opuchliznę pod oczami? Nałóż je na oczy

Jednym z tanich i szybkich rozwiązań na zminimalizowanie widoczności cieni i worków pod oczami jest zastosowanie torebek herbaty. Zazwyczaj po zaparzeniu lądują w koszu. Tym razem możesz je zastosować w nieco inny sposób. Kondycja wokół oczu zostanie widocznie poprawiona. Pamiętaj tylko o zachowaniu szczególnej ostrożności przy stosowaniu domowych metod

  1. Po zaparzeniu 2 torebek herbaty odciśnij z nich nadmiar płynu. 
  2. Umieść je w lodówce na ok. 20 minut.
  3. Następnie, gdy będą schłodzone, nałóż na oczy na ok. 15-20 minut.

Jak usunąć cienie pod oczami? Poznaj nietypowe zastosowanie ogórka

Ogórek jest doskonałym źródłem od witaminy C, będącej przeciwutleniaczem o ochronnych właściwościach dla skóry. Działa chłodząco, nawilżająco i redukuje również cienie pod oczami dzięki dużej zawartości witaminy K.

  1. Umyj i osusz twarz.
  2. Odkrój dwa plasterki ogórka z lodówki, każdy o grubości około 1 centymetra.
  3. Zamknij oczy i na każdej powiece umieść plasterek ogórka.
  4. Jeśli ogórki zaczną stawać się ciepłe, możesz je odwrócić.
Więcej o: