Niezawodne domowe sposoby na wszy. Ten produkt kosztuje mniej niż 4 zł, a działa

Wszy to popularny problem, który dotyka nie tylko dzieci, lecz także dorosłych. Ich siedliskiem może być zarówno szkoła, jak i pokój hotelowy czy komunikacja miejska. Skąd się biorą wszy oraz co można zrobić, by się ich pozbyć? Czy domowe sposoby na wszy są skuteczne? Podpowiadamy.

Wszy to problem, z którym od wieków boryka się każdy rodzic. Jednak nie tylko dzieci mogą je złapać, a pozbycie się wszawicy często bywa uciążliwe i problematyczne. Istnieje jednak szereg domowych sposobów, które świetnie sobie z nimi poradzą. Jak zrobić preparat na wszy, który będzie skuteczny?

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Skąd się biorą wszy? Często nie da się ich uniknąć

Dawniej uważano wszawicę za objaw braku higieny, jednak czasy się zmieniły, a my nadal możemy mieć z nimi problem. Okazuje się, że to brak odpowiedniej profilaktyki sprawia, że wszawica wciąż dopada wiele osób, mimo zachowania wysokiego poziomu czystości.Wszy to podstępne stworzenia, które przenoszą się, nie zważając na naszą higienę. Świetnie adaptują się w każdych warunkach, więc możemy mieć z nimi do czynienia wszędzie, gdzie mamy kontakt z innymi ludźmi. To może być hotel, siłownia, a nawet komunikacja miejska.

Skąd się biorą wszy? Jeden owad może złożyć aż 10 jaj dziennie, co w ciągu całego cyklu może wynieść od 100 do nawet 200 gnid. Trudno się ich pozbyć, ponieważ wszy przyczepiają się do włosów za pomocą lepiącej substancji, a tej nie da się zlikwidować standardowym myciem głowy. Jak więc sobie z nimi poradzić?

Czy domowe sposoby na wszy są skuteczne? Będziesz zaskoczona

W każdej aptece można kupić preparat na wszy, który będzie nie tylko skuteczny, lecz także kosztowny. Cena jednej kuracji wynosi około 25 zł, a domowe sposoby na wszy są o wiele tańsze. Jeśli chcesz skutecznie się ich pozbyć, sięgnij po ocet jabłkowy. Wymieszaj go z wodą w proporcjach 1:1, a następnie obficie nałóż na włosy oraz skórę. Zabezpiecz głowę czepkiem i odczekaj godzinę, by móc dokładnie wyczesać wszy. Powtarzaj tę czynność nawet kilka razy dziennie. Pozbywanie się owadów jest czasochłonne i może trwać nawet kilka dni.

Drażni cię zapach octu? Wykorzystaj olejki eteryczne - to domowy preparat na wszy. Wystarczy, że zmieszasz kilka kropli olejku lawendowego lub z drzewa herbacianego wraz z oliwą z oliwek. Taki preparat nałóż na głowę i włosy, pozostawiając oleje na co najmniej 30 minut. Po tym czasie wyczesz wszy, powtarzając metodę do całkowitego pozbycia się owadów.

Więcej o: