Wymieszaj te dwa produkty i natrzyj wieczorem szyby w aucie. Rano skrobaczka nie będzie ci potrzebna

Zamarznięte szyby od środka, jak i od zewnętrz to zimowa zmora każdego kierowcy. Czy można się jednak uchronić przed porannym skrobaniem lodu? Odkryj sposoby na zamarznięte szyby w samochodzie, które pomogą ci zaoszczędzić dużo czasu każdego ranka.

Zimą codzienna podróż do pracy może wiązać się z wieloma niedogodnościami. Mróz i śnieg to nie tylko elementy sprawiające, że drogi są śliskie, co utrudnia prowadzenie. To również przyczyny zamarzających szyb w samochodach, które rano trzeba skrobać przed wyruszeniem do pracy. Jest jednak coś, co może nas przed tym uchronić. Jakie są sposoby na zamarznięte szyby w samochodzie?

Zobacz wideo Ściereczki do czyszczenia drewna. Zrobisz je w 10 minut

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Sposoby na zamarznięte szyby w samochodzie, których lepiej nie stosować. Tak możesz zniszczyć auto

W internecie można natknąć się na wiele trików, które mają ułatwić nam zimową podróż autem. Nie warto jednak stosować niektórych sposobów, ponieważ ich użycie może kosztować nas dużo czasu, nerwów oraz pieniędzy. Jednym z takich trików jest polewanie zamarzniętej szyby wrzątkiem lub bardzo gorącą wodą. Choć to skuteczny sposób, który bardzo szybko radzi sobie z lodem, może być naprawdę niebezpieczny. Tak duża różnica temperatur między lodem a wrzątkiem sprawi, że szyba samochodu pęknie, a my będziemy zmuszeni ją wymienić. Jak więc poradzić sobie z zamarzniętym autem domowymi sposobami, które go nie zniszczą? 

Zrób domowy płyn do zamarzniętych szyb. Zapomnij o porannym skrobaniu lodu

Zimową zmorą kierowców są zamarznięte szyby. Od środka, jak i od wewnątrz pojawiają się w aucie oszronione miejsca, które utrudniają widoczność. Można sobie jednak z tym poradzić bez skrobania oraz używania kosztownych preparatów. W tym przypadku nie będzie też konieczny płyn do zamarzniętych szyb. Co więc trzeba zrobić?

Wystarczy w buteleczce z atomizerem wymieszać 2/3 części octu na 1/3 część wody i taką mieszanką dokładnie spryskać szyby samochodu. Pamiętaj jednak, by ominąć wszystkie inne elementy pojazdu, by ich nie uszkodzić. To świetny sposób na zamarznięte szyby od środka, jak i od zewnątrz. Dokładnie nałóż mieszankę w środku auta oraz poza nim, a rano nie będziesz musiała skrobać szyb. Jeśli jednak zapomnisz zrobić to wieczorem, woda z octem zadziała w kilka chwil jak płyn do odmrażania.

Więcej o: