To miejsce przy kasie ma ułatwić ci pakowanie zakupów. Co zrobić, gdy jest zajęte?

Robienie zakupów to dla niektórych osób stresujący temat. Szczególnie gdy w markecie nie ma kas samoobsługowych i trzeba skorzystać z tradycyjnego rozwiązania. Jeśli boisz się, że nie nadążysz pakować zakupów, odłóż produkty w przeznaczone do tego miejsce. Zobacz, co zrobić, jeśli jest zajęte.

Nie każdy lubi robić zakupy spożywcze, jednak dla wielu jest to nieunikniona czynność. Można ją sobie nieco ułatwić, korzystając ze specjalnego miejsca do pakowania zakupów. Dzięki temu szybko i sprawnie zapakujemy nasze zakupy do toreb, zabierając je ze sobą do domu. Co jednak zrobić, gdy to zagłębienie jest zajęte?

Zobacz wideo Szokująco drogi chleb w Katarze. A po ile piwo (oczywiście 0%!) i "stejki"? Redaktor Sport.pl poszedł na zakupy

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

To miejsce na kasie zostało stworzone do pakowania zakupów. Czy warto z niego korzystać?

Robiąc większe zakupy, często korzystamy z dużych wózków sklepowych. Gdy wypakujemy z niego produkty na taśmę, a kasjer je zeskanuje, ponownie umieszczamy je w wózku. W ten sposób łatwiej nam przetransportować ciężkie, duże zakupy ze sklepu do samochodu. Co jednak gdy korzystamy z małego koszyka, który należy zostawić przed kasami?

Popularnym sposobem jest korzystanie z zagłębienia w kasie, do którego pracownik zsuwa zeskanowane produkty. To miejsce specjalnie przeznaczone do tego, by ułatwić nam pakowanie bez konieczności schylania się. Dzięki temu szybko jesteśmy w stanie zapakować wszystkie produkty i ustąpić miejsca kolejnym osobom. Zdarza się jednak, że to zagłębienie bywa zajęte przez ekspozycję. Co zrobić w tej sytuacji?

Co zrobić, gdy miejsce do pakowania zakupów jest zajęte przez ekspozycję? Tak możesz rozwiązać problem

Często zdarza się, że miejsce, które jest przeznaczone do pakowania zakupów, bywa zajęte. W niektórych sklepach traktuje się je jako kolejny element do promowania produktów. Zwykle pracownicy stawiają tam słodycze czy drobne akcesoria, a podczas skanowania zakupów wspominają o promocji, by zachęcić nas do ich kupna. Najczęściej produkty te zajmują tylko część miejsca do pakowania, więc bez problemu można z niego korzystać. Co jednak zrobić, gdy ekspozycja zajmuje całą przestrzeń?

Taką sytuację można zgłosić pracownikowi, który nas obsługuje. Często po prostu usuwają przeszkodę, by ułatwić nam pakowanie zakupów. Może się jednak zdarzyć tak, że pracownik odmówi. Wiąże się to z odgórnymi wytycznymi sieci sklepów, na które kasjerzy nie mają żadnego wpływu. Warto wówczas zgłosić problem na infolinię.

Więcej o: