Jak poczuć świąteczny klimat? Oto 6 sposobów na magiczną aurę w domu

Wiele osób z utęsknieniem czeka na okres Bożego Narodzenia. Mamy dla was kilka pomysłów na urozmaicenie i stworzenie świątecznego klimatu w domu. Wszytko, po to, aby poczuć namiastkę tego cudownego czasu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zbliżające się grudniowe święta mają pewne elementy, bez których nie wyobrażamy sobie tego magicznego czasu. To właśnie one sprawiają, że ten okres jest wyjątkowym momentem w roku. Zobacz, od czego zacząć świąteczne przygotowania.

Zobacz wideo Jakich życzeń nie składać w święta?

Choinka to istny must have! Świąteczne drzewko dodaje klimatu

Jeśli choinka pojawi się w naszym domu, to klimat świąteczny można uznać za dopełniony. Drzewko świąteczne, stanowi symbol odrodzenia oraz źródło życia Jezusa Chrystusa. Choinki stawały się coraz bardziej popularne w katolickich domach, dopiero pod koniec XIX wieku. Na ogół wieszamy na niej szklane bombki, kolorowe i błyszczące łańcuchy, elektryczne światełka. Nie brakuje też takich elementów jak: gwiazda betlejemska, łańcuchy, orzechy, czy cukierki.

Święta Bożego NarodzeniaŚwięta Bożego Narodzenia Mila Naumova/istock.com

Zafunduj sobie świąteczny sweter

Świąteczne swetry z różnymi grafikami i nadrukami stały się obowiązkową pozycją w każdej szafie w okresie świąt. Szczególnie popularne są motywy ze świętym Mikołajem, reniferem, elfami, pingwinami czy niedźwiedziami polarnymi.

Święta Bożego NarodzeniaŚwięta Bożego Narodzenia Antonio_Diaz/istock.com

Dekoracje i światełka. Dodają klimatu każdemu wnętrzu!

Święta Bożego NarodzeniaŚwięta Bożego Narodzenia Ales_Utovko/istock.com

Świąteczne piosenki. Stwórz idealną playlistę

Święta Bożego NarodzeniaŚwięta Bożego Narodzenia CentralITAlliance/istock.com

Filmowe klasyki na święta. Pora na zimowy maraton

Telewizyjna ramówka w czasie świąt wypełniona jest pewnymi klasykami, które chętnie oglądamy co roku. Listopadowe i grudniowe wieczory są idealne do spędzenia ich przed telewizorem wraz z ulubioną komedią. Do świątecznych filmów, których nie powinno zabraknąć w repertuarze, zalicza się "To właśnie miłość" czy "Holiday".

Święta Bożego NarodzeniaŚwięta Bożego Narodzenia evgenyatamanenko/istock.com

Pieczenie pierników i picie grzanego wina

Pieczenie pierników i picie grzanego wina wraz z przyjaciółmi i rodziną to już tradycja. Największą frajdą dla wielu osób stanowi etap dekorowania ciasteczek. Podczas przygotowywania napoju dodajemy swoje ulubione dodatki w postaci pomarańczy oraz korzennych przypraw.

pieczenie piernikówpieczenie pierników Vadym Petrochenko/istock.com

Więcej o: